wydarzenia

 

Z życia naszej szkoły

 


Zakończenie roku szkolnego 2005/2006

23 czerwca po raz ostatni spotkaliśmy się w szkole na uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Jak co roku najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody, które na uroczystym apelu wręczyła pani dyrektor.

Jeszcze tylko krótkie spotkanie w klasie - pożegnanie z nauczycielami i kolegami i ..... ze świadectwami w ręku i uśmiechem na twarzy wyruszamy na wakacje!


Pożegnanie gimnazjalistów

23 czerwca pożegnaliśmy kolegów i koleżanki z klasy III gimnazjum, którzy kończą edukację w naszej szkole.

Tegorocznymi absolwentami naszej szkoły są:
Kamil Brodka, Kamila Ciurla, Marzena Kanik, Dawid Lipa, Maciej Kocoń, Aneta Wolska i Jan Karliński.

W murach naszej szkoły spędzili 11 lat. Były to lata wspólnej nauki, pracy i zabawy.
Mamy nadzieję, że te przeżycia i wspomnienia z lat szkolnych na długo pozostaną w ich pamięci.

Wszystkim naszym absolwentom życzymy powodzenia i sukcesów!

Fotogaleria z pożegnania gimnazjalistów i zakończenia roku szkolnego >>>


Mamy nową pracownię komputerową

31 maja 2006 została zainstalowana i uruchomiona nowoczesna pracownia internetowa, współfinansowana przez Europejski Fundusz Społeczny, uzyskana przy pomocy Urzędu Miejskiego – Wydziału Edukacji w Bielsku-Białej oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach.

W pracowni komputerowej dokonano znacznej modernizacji instalacji elektrycznej oraz oświetlenia przy pomocy finansowej Zakładu Obsługi Szkół i Przedszkoli Miejskich oraz Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Bielska-Białej.
Aby w pełni korzystać z możliwości, jakie daje pracownia, pięciu nauczycieli z naszej szkoły zostało oddelegowanych na specjalne szkolenia komputerowe. Mamy teraz 10 nowoczesnych stanowisk komputerowych, skanerz, laptop i wideoprojektor. Dzięki temu nasze lekcje będą ciekawsze, a poziom edukacji informatycznej znacznie wzrośnie.

Wszystkim, którzy przyczynili się do uzyskania pracowni,
okazali nam serce i życzliwość, gorąco dziękujemy!!!

Fotogaleria z otwarcia pracowni >>>


Z matematyką w Polskę

Uczennice gimnazjum: Marzena Kanik i Kamila Ciurla z klasy III oraz Justyna Byrska z klasy I reprezentowały naszą szkołę na XXIX Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących w Kaliszu. W zawodach tych wzięły udział trzyosobowe drużyny z 16 ośrodków z całej Polski. Rywalizacja była zacięta. Nasza uczennica Marzena Kanik zajęła 4 miejsce na 22 uczestników z klas III gimnazjum przegrywając jednym punktem miejsce na podium, dlatego też radość mieszała się ze smutkiem.

W szkole jesteśmy dumni z osiągnięcia Marzenki.

Do konkursu uczennice przygotowywała mgr Danuta Uniwersał. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Zwiedzili też najstarsze w Polsce miasto – Kalisz oraz poznali nowych przyjaciół.


"Cała Polska czyta dzieciom"

6 czerwca uczniowie z naszej szkoły już po raz kolejny zaproszeni zostali do Książnicy Beskidzkiej na spotkanie z książką: "Cała Polska czyta dzieciom". Było bardzo ciekawie: najpierw niewidomy chłopiec czytał fragmenty bajki "Szewc Kopytko i Kaczor Kwak", a potem uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali się w inscenizacji do tej bajki. Były też ciekawe konkursy i przedstawienia naszych kolegów z innych szkół.


"O Uśmiech Dziecka"

2 czerwca już po raz drugi Kolegium Nauczycielskie  z Bielska-Białej zaprosiło wszystkich uczniów naszej szkoły na festyn integracyjny, który odbył się na stadionie BBOSIR "START". Braliśmy udział w wielu ciekawych i zabawnych konkurencjach, dostaliśmy dużo upominków. Mimo niesprzyjającej pogody, bawiliśmy się świetnie.


Szkolne wycieczki

Na początku czerwca klasa V była na wycieczce w Krakowie. Uczniowie zwiedzali najważniejsze zabytki dawnej stolicy Polski: Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki. Najmłodsze dzieci z naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do chorzowskiego ZOO.


Dzień otwarty szkoły - 10 marca

Już od samego rana w naszej szkole pojawili się goście. Najpierw oglądali lekcje otwarte, a następnie wszyscy udaliśmy się do Domu Żołnierza.

Pani Dyrektor Aleksandra Wojdylak zaprezentowała naszą szkołę, mogliśmy oglądać zdjęcia z różnych imprez szkolnych. Pani Ewa Brzask-Makieła opowiedziała historię naszej szkoły.

Zaszczycili nas swoją obecnością:
Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Bielska-Białej p. Janusz Kaps,
Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Bielska-Białej p. Elżbieta Milewska,
Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty Delegatura w Bielsku-Białej p. Mieczysława Czerwińska,
Dyrektor Wydziału Katechetycznego ks. Stanisław Śmietana
oraz proboszcz parafii NMP Królowej Polski ks. Piotr Schora.
Piękne życzenia złożył nam Dyrektor Kolegium Nauczycielskiego p. Józef Mamorski.

Wspaniale zatańczyły dziewczynki z kółka tanecznego, prowadzonego przez p. Marcina Pytlowany.

Następnie wykłady przybliżające problemy dzieci niesłyszących wygłosili:
- doktor Przemysław Śpiewak,
- surdopsycholog p. Małgorzata Łukaszuk,
- p. Joanna Skowron,
- p. Wiesława Błaszcz-Drużkowska.Atmosfera była bardzo miła. Uroczystość podobała się gościom, uczniom i nauczycielom.


Wiosna

Powitanie wiosny połączyliśmy w tym roku ze światowym Dniem Wody. Uczniowie z klas młodszych rozwiązali krzyżówkę i wykonali prace plastyczne. Starsi uczniowie oglądali film przyrodniczy i rozmawiali o oszczędnym wykorzystaniu wody na Ziemi.


Gol! Gol! Gol!

W dniu 23 marca uczniowie gimnazjum wzięli udział w XII Halowym Turnieju w Piłce Nożnej Szkół Specjalnych. Rozegraliśmy trzy mecze z drużynami z Bielska i z Cieszyna. Mieliśmy dużo zapału i umiejętności, ale zabrakło szczęścia. Chociaż nie wygraliśmy, mecze były wyrównane. W przyszłym roku będzie lepiej…


Dzień Świętego Patryka

Święty Patryk to patron Irlandii. Ten dzień obchodziliśmy 17 marca – były konkursy, przebieraliśmy się w zielone ubrania, tańczyliśmy irlandzki taniec i jedliśmy zielone, pistacjowe orzeszki.


Australia

W lutym w naszej szkole gościliśmy podróżnika z Australii, który ciekawie opowiadał nam o tym kraju i pokazał wiele pięknych zdjęć.


Walentynkowy bal

14 lutego to święto Zakochanych. My w ten dzień wspaniale się bawiliśmy. Młodsze dzieci przyszły przebrane w piękne stroje. Królową i królem balu zostali: Iza Ogarek z kl. "0" i Kamil Cendry z kl. II. Potem były konkursy, poczęstunek i tańce. Jak zwykle, wiele emocji budziła loteria fantowa. Każdy los wygrywał.