Z życia naszej szkoły


Święta tuż tuż!

start

Święta tuż tuż! Wszyscy to czujemy po wczorajszym spotkaniu opłatkowym i jasełkach. Uczniowie naszej szkoły przygotowali bożonarodzeniowe przedstawienie, w którym nie zabrakło polskich akcentów. Zobaczyliśmy na scenie przedstawicieli różnych zawodów: lekarkę, pielęgniarkę, strażaka, rolnika, górnika. Przybyli również górale spod samego Giewontu, a także krakowiacy, którzy tańczyli w rytm piosenki „Mariackie Hejnały”. Do stajenki betlejemskiej przyszedł również ksiądz i polski harcerz. Wszyscy razem zatańczyli dla małego Jezuska nasz narodowy taniec – poloneza. Śpiewaliśmy też kolędy, niektórzy z nas nawet po angielsku. Po części artystycznej przyszedł czas na życzenia, opłatki i poczęstunek. Z wielką radością zasiedliśmy przy wspólnym, odświętnie nakrytym, pełnym łakoci stole. Jesteśmy już wszyscy w świątecznym nastroju i niecierpliwie czekamy na Boże Narodzenie.


Mikołaj

start

Hurrraaa! Był u nas Mikołaj! Prawdziwy, czy nie – to nieważne. Najważniejsze, że każdemu przyniósł prezenciki.
Wpadł do nas z krótką wizytą razem z Diabełkiem i Aniołkiem. Anioł już z daleka dźwiękiem dzwonka obwieszczał nadejście Mikołaja. Wszyscy czekali w swoich klasach na wizytę tego szczególnego gościa.
Zanim otrzymaliśmy prezenty, musieliśmy obiecać, że będziemy grzeczni aż do następnej jego wizyty w przyszłym roku.
Prezenty wszystkim się podobały.


Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga

start

Mikołaj w tym roku zafundował nam – zamiast prezentów – fajną wycieczkę do Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach.
Było tajemniczo, trochę mrocznie, ale bardzo ciekawie i ekscytująco!!

O godzinie ósmej spotkaliśmy się w szkole i wspólnie wyruszyliśmy na wycieczkę autokarową. Po prawie dwugodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce.
Najpierw zwiedziliśmy Sztolnię Czarnego Pstrąga. Schodziliśmy krętymi, wąskimi schodami około 40 metrów pod ziemię. Płynęliśmy metalowymi łódkami, mijając bramy o różnych nazwach (na przykład: Brama Szczęścia). Było mokro, ciemno i tajemniczo. Fajnym przeżyciem było bujanie się na łódkach.
Po wyjściu na ziemię udaliśmy się do autokaru i pojechaliśmy do zabytkowej Kopalni Srebra.
Zwiedzaliśmy: multimedialne muzeum górnictwa. Następnie zjechaliśmy windą i zwiedzaliśmy kopalnię, poznając pracę górników, w dawnych czasach wydobywających srebro i ołów.
Dodatkową atrakcją wycieczki był poczęstunek z McDonalda.
Szkolne wycieczki mają jeszcze tą dodatkową zaletę, że można fajnie się bawić rozmawiając i słuchając muzyki i ciekawie spędzić czas poza szkołą.


Andrzejki 2018

start

Lubimy takie dni, kiedy w naszej szkole jest kolorowo, głośno i rozrywkowo. Dzisiaj też tak było – to przecież Andrzejki: tajemniczy i - jak co roku - bardzo wesoły dzień.
Wróżby, zabawy, tańce – to wszystko przygotowały i zorganizowały dla nas: pani Daria i pani Magda.
Było oczywiście przepowiadanie przyszłości z kart i z gorącego wosku, były też inne wróżby – część z nich dobrze znamy, ale co roku na nie czekamy z ciekawością.
Były też wesołe zabawy przy muzyce i szalone tańce.
A po muzycznym szaleństwie miło było odpocząć przy słodkim poczęstunku.
Nasi nauczyciele i rodzice bardzo się zawsze dla nas starają – dziękujemy im za to!


Droga do nieba błogosławionej Marii od Apostołów

start


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie religijno-plastycznym: "Droga do nieba błogosławionej Marii od Apostołów", zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jejkowicach koło Rybnika. Na 50 prac z różnych szkół nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca: I miejsce -Irana Lorek, wyróżnienia: Radosław Dudek, Artur Zawada i Miłosz Pasierbek. Ponadto dyplomy za udział w konkursie otrzymali: Wiktoria Torbicka, Jarosław Biłek, Barbara Fiszer, Samira Waluś.


Książka Wspiera Bohatera

start


Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie
Dzięki waszemu zaangażowaniu zebraliśmy ponad 100 książek, które przekazane zostały Fundacji Arka. W ten sposób wsparliśmy akcję "Książka Wspiera Bohatera" - to inicjatywa, która łączy w sobie kilka aspektów: ochrona środowiska, edukacja kulturalna i pomoc społeczna.
Daliście książkom "drugie życie", a za zebrane środki z ich sprzedaży fundacja zakupi bilety do kin, teatrów dla dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych.
Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili !
Daria Biernat - Cudak


Narysuj, Namaluj Niepodległą

start


20 listopada w Domu Kultury w Liponiku miała miejsce inauguracja konkursu "Narysuj, Namaluj Niepodległą". Konkurs zorganizowany został przez Soroptimist International Klub z Bielska-Białej. Do wydarzenia z naszej szkoły zgłosiło się kilkunastu uczniów, wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa. Dwóch uczniów naszej szkoły Biłek Jarosław oraz Dudek Radosław otrzymało wyróżnienie, zostali nagrodzeni upominkami. GRATULUJEMY


Dziel się uśmiechem

start

13 listopada, w związku z programem Klubu Wiewiórka "Dziel się uśmiechem", który prowadziła nasza pani pielęgniarka Ania Orzech, przyjechał do naszej szkoły przedstawiciel PCK w Bielsku-Białej. Wręczył uczniom klas I-III zestawy do pielęgnacji zębów.


Święto Niepodległości

start

Zbliża się wyjątkowe Święto, dlatego w naszej szkole już dzisiaj było wyjątkowo i uroczyście.
Od rana, w świątecznym nastroju, obchodziliśmy dzień patriotyczny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Zaczęliśmy ten dzień od udekorowania sali gimnastycznej planszami i plakatami, obrazującymi piękno naszej ojczyzny. Każda klasa przygotowała plakat na wybrany temat: zaprezentowaliśmy piękne polskie krajobrazy, wspaniałych Polaków, jakich znamy z historii, wybitnych polskich sportowców, których zna cały świat.
Pani Dyrektor złożyła nam wszystkim piękne życzenia, aby nigdy nie zabrakło nam wolności i byśmy zawsze potrafili nią się cieszyć.
Później odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez uczniów, podczas której śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, a najstarsi uczniowie zatańczyli najbardziej polski ze wszystkich tańców: poloneza.
Słodkim akcentem na zakończenie było…biało czerwone, pyyyyszne ciacho, dla każdego!
Dzięki naszym nauczycielom i kolegom poczuliśmy jak piękna i ważna dla nas jest nasza ojczyzna i jak ważne jest Święto Niepodległości.


Akcja "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę"

start

Nasza szkoła od wielu lat wspiera Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Reksio" w Bielsku-Białej. Przez cały miesiąc październik uczniowie przynosili "dary" dla psów i kotów.

W tym roku udało się zebrać: 16 kg karmy, 14 puszek, 7 kocy, szczotkę i obrożę.

Dziękujemy za serce okazane zwierzętom!


Pola Nadziei

start

Nasza Szkoła po raz kolejny włączyła się w Ogólnopolską Akcję "Pola Nadziei". Inauguracja miała miejsce dnia 22 października w kościele p.w. NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej. Uczniowie klasy 8 reprezentowali naszą szkołę i otrzymali symboliczne cebulki żonkili, które zostały wsadzone w ogrodzie szkolnym. Będziemy wspierać Stacjonarne Hospicjum im.Św. Jana Pawła II poprzez zorganizowanie kiermaszy świątecznych. Hospicjum to mieści się przy ul.Zdrojowej 10 w Bielsku-Białej i jest prowadzone przez Slawatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne.


Zbiórka makulatury

start

Jak co roku, w październiku samorząd uczniowski przeprowadził akcję zbierania makulatury. Zaangażowało się wielu uczniów, a także nauczycieli i pracowników szkoły. Niektórzy przynieśli prawie 100 kilogramów. Wszyscy razem uzbieraliśmy całą tonę makulatury! To była bardzo udana akcja.


"Morze ciche"

start

"Współczesna kultura oparta jest głównie na dźwięku, dlatego też osoby głuche i niedosłyszące często boją się przełamać i wyjść z domu, chociażby na spektakl do teatru. Dlatego też Teatr Nowy w Zabrzu „wychodzi” do szkół, ośrodków i placówek wychowawczych, w których uczą się dzieci z wadami słuchu" - tak pisze o projekcie na swojej stronie Teatr z Zabrza.

18 października w ramach wyżej wspomnianego projektu zabrzański teatr przyjechał do Bielska-Białej do Szkoły Podstawowej nr 4. Skorzystaliśmy z zaproszenia i weszliśmy w świat nastoletniego Emilia. Przeżywaliśmy jego dorastanie wśród rówieśników, rodzeństwa, rodziców w krajobrazie śródziemnomorskiej, słonecznej Katalonii. Emilio jednak nie jest zwykłym chłopcem – nie słyszy od urodzenia. Nie zna swojego głosu, a nawet się go boi. Potrzebuje „tłumacza” – kogoś, kto przełoży mu język dźwięków na jego własny.

Historia bardzo ciekawa, a najważniejsze, grana także w języku migowym.

Po spektaklu czekały nas jeszcze niespodzianki w postaci zabaw i warsztatów.


Dzień Edukacji Narodowej

start

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej to niedziela, dlatego w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście to święto już w piątek, 12. października.
Zebraliśmy się o godzinie 11.45 na sali gimnastycznej, aby uroczyście świętować.
Najpierw odśpiewaliśmy hymn państwowy. Później wystąpiła pani Dyrektor, przekazała życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczyła nagrody dla pracowników.
W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie z klas III, IV i V w inscenizacji wiersza pt. „Paweł i Gaweł”. Później był występ Kamila z klasy VIII w migowej interpretacji piosenki pt. „Weź nie pytaj”.
Na koniec uczniowie z samorządu szkolnego w zabawny sposób składali życzenia nauczycielom i pracownikom. Każdy otrzymał mały prezent.
Uroczystość zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu naszej szkoły.


Wycieczka do Pszczyny

start

3. października wybraliśmy się na szkolną wycieczkę do Pszczyny. To Karol – nasz kolega z klasy VI, mieszkaniec Pszczyny, wraz ze swoim tatą zachęcili nas do odwiedzenia tego miasta. Byli też dla nas wspaniałymi przewodnikami.
Prawie w komplecie spotkaliśmy się na parkingu o 7.50 i pojechaliśmy autokarem.
Było słonecznie, ale trochę pochmurno, więc obawialiśmy się, czy pogoda nam dopisze.
Najpierw zwiedziliśmy piękny zamek. Tam oglądaliśmy wystrój zamkowych komnat i zbrojownię. Ciekawe były obrazy, przedstawiające historyczne postaci.
Następnie, spacerem przez rynek przeszliśmy do budynku starostwa. Dowiedzieliśmy się, na czym polega praca urzędników i co można tam załatwić.
Później poszliśmy do skansenu – zwiedzaliśmy zabytkowe domy, mogliśmy zobaczyć, jak dawniej mieszkali ludzie.
Po krótkiej przerwie na herbatkę, przeszliśmy przez piękny park i udaliśmy się do zagrody żubrów. Mogliśmy z bliska, na własne oczy widzieć te ogromne zwierzęta oraz inne, ciekawe gatunki zwierząt: jelenie, sarny, lisa, kolorowe ptaki.
Był też oczywiście czas na małe zakupy i odpoczynek. Dostaliśmy też małe upominki na pamiątkę pobytu w Pszczynie.
Po południu wróciliśmy do domu zadowoleni, że mogliśmy zobaczyć naprawdę ciekawe i piękne miejsca. Pszczyna to naprawdę piękna miejscowość!


Dzień Chłopca

start

29. września obchodziliśmy w szkole święto: Dzień Chłopca.
Zebraliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej, aby w zabawny sposób uczcić święto naszych kolegów.
Aby przekonać się, czy są prawdziwymi mężczyznami, poddaliśmy ich próbom: MOCY – (musieli wykazać się sprawnością i siłą), POWAGI (trudno było wywołać uśmiech na ich twarzach), WIEDZY (tym razem o naszej szkole i o pojazdach, bo na samochodach to znają się chyba wszyscy mężczyźni) ODWAGI (w szalonym tańcu) i próbie PRAWDZIWEGO GENTELMENA (to naprawdę sztuka zawiązać krawat!)
Wszyscy nasi koledzy sprawdzili się w tych próbach.
Udało nam się też wywołać uśmiech na ich twarzach, nawet po wypiciu bardzo cytrynowego soku.


Wybory do Samorządu Szkolnego

start

27 września w czwartek odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego.
Każdy uczeń otrzymał kartę do głosowania i zaznaczał na niej swoich kandydatów. Wypełnioną kartę wrzucaliśmy do urny. Następnie spośród uczniów wybraliśmy komisję, która policzyła wszystkie głosy.
Wyniki wyborów są następujące:
Przewodnicząca szkoły – Katarzyna Szymik
Zastępca – Bartłomiej Szłapa
Skarbnik – Miłosz Pasierbek
Sekretarz – Agnieszka Łopacka
Obserwatorzy – Wiktoria Torbicka i Alan Nogawczyk.
Całemu samorządowi życzymy owocnej i ciekawej pracy.


No to zaczynamy! Nowy rok szkolny!

start

Nowy rok to nowe wyzwania, nowi koledzy, nowi nauczyciele, nowe obowiązki….ale też nowe przygody i niespodzianki. Na pewno radę.

Jesteśmy gotowi do pracy, mamy dużo chęci i pomysłów. Będziemy się bardzo starać, aby podołać wszystkim nowym obowiązkom.

Witamy Wszystkich w nowym roku szkolnym: i tych których już znamy i nowych – kolegów i nauczycieli – panie: Kasię, Darię i Magdalenę. W tym roku do klasy pierwszej dołączyli: Ewa, Saimon, Olek, Agnieszka i Nadia.

Życzymy, aby wszyscy podołali, aby dali radę, aby się bardzo postarali i się nie zniechęcali!!!


 


 

[2005/2006] [2006/2007] [2007/2008] [2008/2009] [2009/2010] [2010/2011] [2011/2012]

[2012/2013] [2013/2014] [2014/2015] [2015/2016] [2016/2017] [2017/2018]