Z życia naszej szkoły


Święto Niepodległości

start

Zbliża się wyjątkowe Święto, dlatego w naszej szkole już dzisiaj było wyjątkowo i uroczyście.
Od rana, w świątecznym nastroju, obchodziliśmy dzień patriotyczny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Zaczęliśmy ten dzień od udekorowania sali gimnastycznej planszami i plakatami, obrazującymi piękno naszej ojczyzny. Każda klasa przygotowała plakat na wybrany temat: zaprezentowaliśmy piękne polskie krajobrazy, wspaniałych Polaków, jakich znamy z historii, wybitnych polskich sportowców, których zna cały świat.
Pani Dyrektor złożyła nam wszystkim piękne życzenia, aby nigdy nie zabrakło nam wolności i byśmy zawsze potrafili nią się cieszyć.
Później odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez uczniów, podczas której śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, a najstarsi uczniowie zatańczyli najbardziej polski ze wszystkich tańców: poloneza.
Słodkim akcentem na zakończenie było…biało czerwone, pyyyyszne ciacho, dla każdego!
Dzięki naszym nauczycielom i kolegom poczuliśmy jak piękna i ważna dla nas jest nasza ojczyzna i jak ważne jest Święto Niepodległości.


Akcja "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę"

start

Nasza szkoła od wielu lat wspiera Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Reksio" w Bielsku-Białej. Przez cały miesiąc październik uczniowie przynosili "dary" dla psów i kotów.

W tym roku udało się zebrać: 16 kg karmy, 14 puszek, 7 kocy, szczotkę i obrożę.

Dziękujemy za serce okazane zwierzętom!


"Morze ciche"

start

"Współczesna kultura oparta jest głównie na dźwięku, dlatego też osoby głuche i niedosłyszące często boją się przełamać i wyjść z domu, chociażby na spektakl do teatru. Dlatego też Teatr Nowy w Zabrzu „wychodzi” do szkół, ośrodków i placówek wychowawczych, w których uczą się dzieci z wadami słuchu" - tak pisze o projekcie na swojej stronie Teatr z Zabrza.

18 października w ramach wyżej wspomnianego projektu zabrzański teatr przyjechał do Bielska-Białej do Szkoły Podstawowej nr 4. Skorzystaliśmy z zaproszenia i weszliśmy w świat nastoletniego Emilia. Przeżywaliśmy jego dorastanie wśród rówieśników, rodzeństwa, rodziców w krajobrazie śródziemnomorskiej, słonecznej Katalonii. Emilio jednak nie jest zwykłym chłopcem – nie słyszy od urodzenia. Nie zna swojego głosu, a nawet się go boi. Potrzebuje „tłumacza” – kogoś, kto przełoży mu język dźwięków na jego własny.

Historia bardzo ciekawa, a najważniejsze, grana także w języku migowym.

Po spektaklu czekały nas jeszcze niespodzianki w postaci zabaw i warsztatów.


Dzień Edukacji Narodowej

start

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej to niedziela, dlatego w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście to święto już w piątek, 12. października.
Zebraliśmy się o godzinie 11.45 na sali gimnastycznej, aby uroczyście świętować.
Najpierw odśpiewaliśmy hymn państwowy. Później wystąpiła pani Dyrektor, przekazała życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczyła nagrody dla pracowników.
W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie z klas III, IV i V w inscenizacji wiersza pt. „Paweł i Gaweł”. Później był występ Kamila z klasy VIII w migowej interpretacji piosenki pt. „Weź nie pytaj”.
Na koniec uczniowie z samorządu szkolnego w zabawny sposób składali życzenia nauczycielom i pracownikom. Każdy otrzymał mały prezent.
Uroczystość zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu naszej szkoły.


Wycieczka do Pszczyny

start

3. października wybraliśmy się na szkolną wycieczkę do Pszczyny. To Karol – nasz kolega z klasy VI, mieszkaniec Pszczyny, wraz ze swoim tatą zachęcili nas do odwiedzenia tego miasta. Byli też dla nas wspaniałymi przewodnikami.
Prawie w komplecie spotkaliśmy się na parkingu o 7.50 i pojechaliśmy autokarem.
Było słonecznie, ale trochę pochmurno, więc obawialiśmy się, czy pogoda nam dopisze.
Najpierw zwiedziliśmy piękny zamek. Tam oglądaliśmy wystrój zamkowych komnat i zbrojownię. Ciekawe były obrazy, przedstawiające historyczne postaci.
Następnie, spacerem przez rynek przeszliśmy do budynku starostwa. Dowiedzieliśmy się, na czym polega praca urzędników i co można tam załatwić.
Później poszliśmy do skansenu – zwiedzaliśmy zabytkowe domy, mogliśmy zobaczyć, jak dawniej mieszkali ludzie.
Po krótkiej przerwie na herbatkę, przeszliśmy przez piękny park i udaliśmy się do zagrody żubrów. Mogliśmy z bliska, na własne oczy widzieć te ogromne zwierzęta oraz inne, ciekawe gatunki zwierząt: jelenie, sarny, lisa, kolorowe ptaki.
Był też oczywiście czas na małe zakupy i odpoczynek. Dostaliśmy też małe upominki na pamiątkę pobytu w Pszczynie.
Po południu wróciliśmy do domu zadowoleni, że mogliśmy zobaczyć naprawdę ciekawe i piękne miejsca. Pszczyna to naprawdę piękna miejscowość!


Dzień Chłopca

start

29. września obchodziliśmy w szkole święto: Dzień Chłopca.
Zebraliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej, aby w zabawny sposób uczcić święto naszych kolegów.
Aby przekonać się, czy są prawdziwymi mężczyznami, poddaliśmy ich próbom: MOCY – (musieli wykazać się sprawnością i siłą), POWAGI (trudno było wywołać uśmiech na ich twarzach), WIEDZY (tym razem o naszej szkole i o pojazdach, bo na samochodach to znają się chyba wszyscy mężczyźni) ODWAGI (w szalonym tańcu) i próbie PRAWDZIWEGO GENTELMENA (to naprawdę sztuka zawiązać krawat!)
Wszyscy nasi koledzy sprawdzili się w tych próbach.
Udało nam się też wywołać uśmiech na ich twarzach, nawet po wypiciu bardzo cytrynowego soku.


Wybory do Samorządu Szkolnego

start

27 września w czwartek odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego.
Każdy uczeń otrzymał kartę do głosowania i zaznaczał na niej swoich kandydatów. Wypełnioną kartę wrzucaliśmy do urny. Następnie spośród uczniów wybraliśmy komisję, która policzyła wszystkie głosy.
Wyniki wyborów są następujące:
Przewodnicząca szkoły – Katarzyna Szymik
Zastępca – Bartłomiej Szłapa
Skarbnik – Miłosz Pasierbek
Sekretarz – Agnieszka Łopacka
Obserwatorzy – Wiktoria Torbicka i Alan Nogawczyk.
Całemu samorządowi życzymy owocnej i ciekawej pracy.


No to zaczynamy! Nowy rok szkolny!

start

Nowy rok to nowe wyzwania, nowi koledzy, nowi nauczyciele, nowe obowiązki….ale też nowe przygody i niespodzianki. Na pewno radę.

Jesteśmy gotowi do pracy, mamy dużo chęci i pomysłów. Będziemy się bardzo starać, aby podołać wszystkim nowym obowiązkom.

Witamy Wszystkich w nowym roku szkolnym: i tych których już znamy i nowych – kolegów i nauczycieli – panie: Kasię, Darię i Magdalenę. W tym roku do klasy pierwszej dołączyli: Ewa, Saimon, Olek, Agnieszka i Nadia.

Życzymy, aby wszyscy podołali, aby dali radę, aby się bardzo postarali i się nie zniechęcali!!!


 


 

[2005/2006] [2006/2007] [2007/2008] [2008/2009] [2009/2010] [2010/2011] [2011/2012]

[2012/2013] [2013/2014] [2014/2015] [2015/2016] [2016/2017] [2017/2018]