wydarzenia

 

Z życia naszej szkoły

 


Zakończenie roku szkolnego 2006/2007

Na dzień 22 czerwca czekaliśmy w tym roku z radością – to koniec roku szkolnego, wreszcie WAKACJE!!! Zasłużyliśmy na nie po kolejnym roku ciężkiej pracy. I my i nasi nauczyciele też.
Uczniowie klasy 6 ukończyli Szkołę Podstawową. W nowym roku szkolnym będą już z nami jako gimnazjaliści.

Za nami kolejny rok szkolny. Przed nami czas wypoczynku, wakacyjnych szaleństw i przygód.

Do zobaczenia we wrześniu!!!


Piknik Rodzinny „Poznajemy pracę ludzi w mundurach”

Jeszcze chyba nigdy dotąd nie czuliśmy się w szkole tak bezpiecznie, jak w dniu pikniku rodzinnego, zorganizowanego 31 maja. A to za sprawą gości, jakich zaprosili: pani dyrektor, rodzice i nauczyciele – przedstawicieli wszystkich służb mundurowych naszego miasta: Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Wojska (żołnierzy z VI Batalionu Desantowo-Szturmowego) oraz służb ratownictwa drogowego.
Mieliśmy niebywałą okazję dotknąć, zobaczyć z bliska i porozmawiać z tymi, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo. Mogliśmy wiele się nauczyć o tym, jak zachować się i o czym pamiętać w trudnych sytuacjach.
Pomogli nam w tym również Bąbel i Pompon, bohaterowie przedstawienia Pt. „To nie żarty” teatru z Opola, jakie mieliśmy okazję obejrzeć wcześniej, 28.maja. To m. in. oni pokazali nam i przypomnieli, jak zachować się i o czym pamiętać, aby być bezpiecznym w domu i w szkole.

Piknik Rodzinny był też – jak co roku – okazją do wspólnej zabawy uczniów z rodzicami i nauczycielami; rozegraliśmy mecz piłki nożnej, wspólnie bawiliśmy się przy ognisku.

Dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali tegoroczny piknik.
Dziękujemy wszystkim Gościom!

Fotogaleria z pikniku >>>


PIKNIK INTEGRACYJNY „O UŚMIECH DZIECKA”

W dniu 25 maja Kolegium Nauczycielskie w Bielsku- Białej zaprosiło nas już po raz kolejny na Dziecięcy Festyn Integracyjny. W imprezie tej uczestniczymy już nie po raz pierwszy i zawsze chętnie się na nią udajemy, bo czeka tam na nas wiele atrakcji.
W tym roku organizatorzy też zadbali o to, abyśmy świetnie się bawili. Mieliśmy okazję podziwiać występy bielskich zespołów artystycznych. Odbyły się też pokazy sprzętu wojskowego i strażackiego. Ale jak zwykle największą atrakcją były dla nas przygotowane przez studentów różnorodne konkurencje i zabawy sportowe – zawsze jest ich tyle, że nie możemy uczestniczyć we wszystkich, ale każdy znajduje tu coś dla siebie. I - co najważniejsze – dzięki tego typu imprezom możemy spotykać się i bawić z naszymi niepełnosprawnymi rówieśnikami.

A  jak bawiliśmy się w tym roku, można zobaczyć na zdjęciach…

Dziękujemy wszystkim, którzy nam to spotkanie umożliwiają, przede wszystkim studentom i Panu Dyrektorowi Kolegium Nauczycielskiego.


Majowe Święta

Święto 1 Maja, Święto Flagi i Święto 3 Maja uczciliśmy w tym roku uroczystym apelem szkolnym. Uczniowie klas starszych przypomnieli na nim ważne momenty naszej historii, recytowali wiersze, przypomnieli również znaczenie symboli narodowych. Potem wspólnie wykonaliśmy okolicznościową gazetkę.


VI REGIONALNE SPOTKANIA ARTYSTYCZNE DZIECI I MŁODZIEŻY ZE SZKÓŁ SPECJALNYCH „RAZEM” - HAŁCNÓW 2007

20. kwietnia już po raz kolejny odbyły się w hałcnowskim Domu Kultury Spotkania artystyczne dzieci i młodzieży ze szkół specjalnych. Byliśmy tam i my i to nawet w podwójnej roli: i jako współorganizatorzy Spotkań, i również sami mieliśmy możliwość zaprezentować nasze osiągnięcia i umiejętności w zakresie różnych działań artystycznych.

Uczniowie z klas III i IV SP przedstawili, przygotowaną i wyreżyserowaną przez panią dyrektor A. Wojtylak, inscenizację bajki „Szewc Kopytko i kaczor Kwak”.
Uczennice z klas starszych (VI. SP i II gimnazjum) zaprezentowały, opracowany przez pana M. Pytlowanego, nowoczesny układ taneczny.
Wszyscy uczestnicy Spotkań otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Ale najważniejsze jest to, że mogliśmy się spotkać z naszymi niepełnosprawnymi rówieśnikami, pochwalić i zaprezentować nasze umiejętności i osiągnięcia. To był wspaniały „festiwal radości”!


XV OGÓLNOPOLSKI KONKURS ZNAJOMOŚCI JĘZYKA POLSKIEGO
DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW

Nasze koleżanki z klasy VI szkoły podstawowej: Patrycja Caputa i Justyna Zoń oraz z klasy II gimnazjum: Agnieszka Kolenda i Katarzyna Zoń uczestniczyły w XV Ogólnopolskim Konkursie Znajomości Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów, który odbył się w Raciborzu w dniach 30-31.03.2007. Przygotowaniem uczennic zajęły się panie: Ewa Wresiło i Agata Klimkowska.

W Raciborzu spotkali się przedstawiciele prawie wszystkich polskich ośrodków dla niesłyszących. Uczniowie szkół podstawowych wykazać się mogli znajomością literatury dziecięcej, a konkretnie  lektury „Dzieci z Bullerbyn”, a gimnazjaliści – znajomością utworów Jana Kochanowskiego.

Spotkanie w Raciborzu, oprócz możliwości sprawdzenia  swojej wiedzy, było też doskonałą okazją do nawiązania kontaktów z niesłyszącymi rówieśnikami oraz poznania Raciborza i jego okolic.


Bal Karnawałowo-Walentynkowy

Ostatni przed feriami dzień w naszej szkole upłynął pod znakiem tańca i zabawy.
Nasz tegoroczny bal karnawałowy odbywał się w atmosferze bajkowo – baśniowej. Za sprawą karnawałowych kreacji i bajkowego klimatu gościliśmy w tym roku w "Muzeum Baśni i Bajek".
Najpierw mieliśmy możliwość obejrzenia bajki "Calineczka", którą zaprezentowali nam zaproszeni przez panią dyrektor uczniowie z Zespołu Szkół Samochodowych z Bielska –Białej.

A potem - już w trakcie balu - wybraliśmy, jak co roku, Króla i Królową Balu. Już po raz drugi z rzędu Królową została Iza Ogarek z „zerówki” a Królem Przemek Cembala z kl IV.

…..i było jeszcze wiele atrakcji, zabaw, konkursów..… kto nie był – niech żałuje!!!

Już drugi rok łączymy w naszej szkole zabawę karnawałową z Pocztą Walentynkową. Od kilku dni każdy kto chciał, mógł wrzucić do naszej walentynkowej skrzynki serduszko z życzeniami i miłymi słowami dla swojej sympatii. Walentynkowa poczta dotarła na czas do wszystkich adresatów.

Fotogaleria z zabawy>>>


Spotkania wigilijne

„jest taki dzień
bardzo piękny, choć grudniowy...”

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze święta w roku.
W naszej szkole atmosferę tych szczególnych dni poczuliśmy już w piątek, 22 grudnia – ostatni dzień przed świąteczną przerwą w szkole.
Jak co roku, wszyscy nauczyciele i uczniowie starają się, aby był to czas pełen życzliwości i ciepła. I rzeczywiście nie był to zwyczajny dzień.
Najpierw spotkaliśmy się wszyscy: nauczyciele, uczniowie i rodzice w sali gimnastycznej, aby wspólnie obejrzeć, przygotowane i wyreżyserowane przez panią dyrektor i naszych kolegów przedstawienie jasełkowe i wspólnie kolędować. Pani dyrektor - w imieniu swoim i nauczycieli - złożyła nam i naszym rodzinom świąteczno- noworoczne życzenia.
Później w każdej klasie odbyły się spotkania wigilijne, na których mogliśmy połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i wspólnie poczuć atmosferę nadchodzących świąt.

Fotogaleria z Jasełek>>>


SZKOLNY KONKURS O BIELSKU

11 grudniaodbył się w naszej szkole konkurs pod hasłem:„Bielsko- Biała – miasto które znam i poruszam się w nim bezpiecznie”. Pomysłodawcami i organizatorami konkursu byli nasi nauczyciele; pani Sławka Błaszcz-Drużkowska, pani Ania Rozumek, pani Iwona Leraczyk i pan Jacek Jakubiec.
Do konkursu przygotowywaliśmy się już dużo wcześniej, poznając miasto, jego zabytki, i najciekawsze miejsca.
Uczniowie z klas młodszych poznawali zasady ruchu drogowego i uczyli się, jak bezpiecznie poruszać się po zatłoczonych ulicach naszego miasta.Starsi uczniowie przygotowywali prezentacje plastyczne i multimedialne na temat:„Znam miasto, w którym się uczę”


11 grudnia miał miejsce finał konkursu. Ocenione zostały prace uczniów klas IV, Vi SP i II gimnazjum oraz odbył się quiz na temat znajomości miasta.


Zwycięzcami quizu zostali: Kasia Niemczyk z kl IV, Maciek Liściach z kl. VI i Artur Hyla z kl II gimnazjum.

Nasi najmłodsi koledzy z przedszkola, klasy I i klasy III wzięli udział w konkursie”Jestem bezpieczny na drodze”.To była wspaniała zabawa i dodatkowo możliwość przyswojenia sobie zasad ruchu drogowego. Wszyscy zostali nagrodzeni za wysiłek, zaangażowanie i udział w zabawie.

Fotogaleria z konkursu>>>


6 grudnia - Odwiedził nas Mikołaj!

Jak co roku - i jak chyba wszystkie dzieci - z niecierpliwością czekaliśmy naŚwiętego Mikołaja.Wiedzieliśmy, że nie zapomni o nas i tym razem – przecież jesteśmy najgrzeczniejszymi dziećmi na świecie!!!

I nie pomyliliśmy się. Oczekiwany przez nas Gość przybył do naszej szkoły z ogromnym workiem pełnym prezentów. Z pomocą śnieżynki Ewuni i pomocnika Kuby rozdawał prezenty wszystkim dzieciom, upewniając się najpierw, czy byliśmy grzeczni, czy dobrze się uczymy, no i czy kochamy Świętego Mikołaja? Wszyscy zgodnie potwierdzaliśmy, że go kochamy, zwłaszcza, że..... Mikołaj swoim wyglądem bardzo przypominał nam naszego „wuefistę” – pana Jacka.

Fotogaleria ze spotkania z Mikołajem>>>


Andrzejki 2006

Wspaniałą zabawę andrzejkową zorganizowali nam w tym roku nasi koledzy z Samorządu Szkolnego i nasze szkolne Wróżki (w których z trudem rozpoznaliśmy nasze panie nauczycielki: panią Sławkę, panią Iwonę, panią Agatę, panią Ewę, panią Asię i panią Anię). W tajemniczym, „czarodziejskim” nastroju mogliśmy dowiedzieć się z andrzejkowych wróżb, co czeka nas w przyszłości.

Chyba jednak największą atrakcją okazał siękonkurs na najlepszy przelot na miotle(!),na której wcześniej przyleciały do nas wróżki. Wygrali uczniowie klasy IV, ale tak naprawdę wszyscy wspaniale się ubawiliśmy.

Andrzejkowe spotkanie umilił również mały poczęstunek i szkolna dyskoteka.
Zresztą to, jak się bawiliśmy – możecie zobaczyć sami, bo wszystko udokumentował dokładnie pan Marcin Pytlowany.

Fotogaleria z imprezy Andrzejkowej>>>


IV Dni Integracyjne "Zobaczmy siebie"


Stało się już niemal tradycją, że uczniowie naszej szkoły uczestniczą w organizowanych przez bielskąKsiążnicę Beskidzkąspotkaniach z literaturą.
27 listopadapo raz kolejny zostaliśmy zaproszeni na IV Dni Integracyjne „Zobaczmy siebie”.
Spotkanie organizowane było w ramach akcji„Cała Polska czyta dzieciom”.

Tegoroczne spotkanie zainaugurowało otwarcie wystawy„Od terapii do pracy”przygotowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „PODKOWA”.
Następnie Pan Grzegorz Pająk – niewidomy pracownik Książnicy Beskidzkiej przeczytał Braylem, a pani Asia Skowron „przekazała” nam w języku migowym wiersz„Pali się” Jana Brzechwy– po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że literatura jest dostępna także dla osób niewidomych i niesłyszących.
Bardzo ciekawe było również spotkanie autorskie z PanemAndrzejem Żakiemautorem Trylogii „Władca Czasu” – mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o tym, jak powstają książki dla dzieci i młodzieży.
Dla samego Autora spotkanie z nami było to również wzruszającym przeżyciem, uchylił nam rąbka tajemnicy, że chciałby bardzo napisać kiedyś książkę, której bohaterem będzie niesłyszące dziecko.
A zatem: czekamy, Panie Andrzeju!

Fotogaleria z imprezy "Zobaczmy siebie">>>


Wracamy do szkoły!

Skończyły się wakacje. W tym roku nieco dłuższe niż zazwyczaj. Po dwumiesięcznej przerwie, 4 września wróciliśmy do szkoły. Wypoczęci, weseli i pełni zapału do nauki.
Pani dyrektor w imieniu swoim i wszystkich nauczycieli przywitała nas serdecznie.
Życzyła wytrwałości w nauce i sił do pracy na cały nadchodzący rok szkolny.

Powitaliśmy też w murach naszej szkoły naszych najmłodszych kolegów i koleżanki – pierwszoklasistów: Arka Owczarza, Andrzeja Marcoka, Damiana Semlę, Michała Lubińskiego i Krystiana Początek.
Zgodnie z tradycją naszej szkoły zostali pasowani na uczniów i po raz pierwszy zaznaczyli swoją obecność w szkolnej kronice.

Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów!

W tym roku szkolnym edukację i zabawę w naszej szkole zaczynają też sześciolatki w grupie przedszkolnej: Kasia Kozak, Kasia Mulawka, Iza Ogarek, Maciek Sowa, Wiktoria Walicka, Kamil Bożek, Patrycja Pietyra, Damian Łukaszewicz.

Fotogaleria z rozpoczęcia roku szkolnego 2006/2007 >>>