wydarzenia

 

Z życia naszej szkoły


Żegnaj szkoło!!!!

To najpiękniejszy dzień w roku szkolnym – żegnamy się dzisiaj ze szkołą na całe dwa miesiące. Mamy już świadectwa, najlepsi nasi koledzy i koleżanki – nagrody za wzorowe zachowanie, świetne wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.
Już za chwilę wyruszamy na wakacyjne szlaki, zamykamy za sobą szkolne drzwi, żegnamy się z nauczycielami, a oni z nami…
 
Oj, w tym roku nasi nauczyciele zrobili nam extra niespodziankę na pożegnanie.
Czy pamiętacie przedstawienie pod tytułem „Lustereczko”, przygotowane przez naszych zuchów? Mogliśmy je obejrzeć jeszcze raz, ale tym razem w wykonaniu… naszych nauczycieli. Okazuje się, że oprócz tego, że uczą nas i wychowują przez cały rok, są też świetnymi aktorami! My to widzieliśmy na żywo, a kto nie widział, niech obejrzy zdjęcia.

Do zobaczenia we wrześniu.

"Piknik rodzinny"

Nasz coroczny piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka, Dnia Matki i Dnia Ojca mamy już za sobą . To był jak zawsze dzień pełen atrakcji, zabaw, gier, śmiechu. Samorząd Szkolny wraz z opiekunami przygotował dla nas mnóstwo atrakcji. Jakich?
 Jak zwykle na koniec piekliśmy kiełbaski.

Dziękujemy organizatorom. Bawiliśmy się świetnie!

"O uśmiech dziecka 2011"

Naprawdę potrafią zadbać o nasz uśmiech! Jeśli myślicie, że mowa o stomatologach, to od razu wyprowadzamy was z błędu. Tym razem nie o nich mowa, ale o studentach Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej, którzy dwoili się i troili, aby tego
uśmiechu nam nie zabrakło. 19 maja, już po raz kolejny, zaprosili nas do wspólnej zabawy na bielski stadion "Rekord"

Czas wypełniły nam zabawy, gry, występy i pokazy. Każdy z uczestników
otrzymał upominki i nagrody. Specjalnymi gośćmi byli policjanci -zaprezentowali sprzęt, jakiego na co dzień używają oraz zorganizowali dla nas miasteczko ruchu drogowego.
Był także pokaz sprawności policji i zatrzymanie przestępcy z wykorzystaniem psów służbowych.


Święto 3 Maja - pamiętamy!

3 maja to dzień wolny od nauki i od pracy. Ale nie od pamięci o ważnych wydarzeniach, związanych z historią. Zaraz po powrocie - z tej krótkiej świątecznej przerwy do szkoły - postanowiliśmy uczcić tą historyczną datę. Udaliśmy się wspólnie do różnych miejsc
w naszym mieście, upamietniających ważne wydarzenia historyczne, aby tam złozyć kwiaty i w ten sposób uczcić to Święto.


Robimy niezłe fotografie!

Od października ub. roku działa w naszej szkole koło fotograficzne. Uczniowie pod okiem Marcina Pytlowany uczą się arkanów fotografowania. Mimo tak krótkiego okresu działania naszego koła mamy już pierwsze sukcesy! Uczennice Kalina Windak i Gabrysia Gluza wzięły udział w II Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym w Raciborzu zajmując I i II miejsce. Tematem prac uczniów był "Uczeń w obiektywie". Kalina (I miejsce) zrobiła zdjęcie pt. "Ile to będzie", Gabrysia (II miejsce) wykonała zdjęcie pt. "Olśnienie".

Gratulujemy!!!


Znowu "Razem" Hałcnowie

Co dwa lata odbywa sie w Hałcnowie Przegląd Zespołów Artystycznych szkół Specjalnych "Razem". Od wielu lat bierzemy w nim udział i my. W tym roku, 1 kwietnia na Przeglądzie reprezentowała nasza szkołę grupa zuchów, ktora pod opieka pani Iwony Leraczyk i Asi Skowron przygotowała przedstawienie pod tytułem "Lustereczko". Zawsze na przegladzie prezentuja swoje dokonania nasze koleżanki z Koła tanecznego, które w tym roku pokazały układ taneczny "Wojna i pokój", przygotowany wspólnie z panem Marcinem Pytlowany. wszyscy uczestnicy prezentowali wspaniały poziom, ale my byliśmy dumni najbardziej z naszych kolegów i koleżanek. Zaprezentowali się naprawdę świetnie!!!


Dzień Szkocki

Nietypowe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole 25 lutego. Pani Monika – nasza nauczycielka języka angielskiego - przygotowała obchody Dnia Szkockiego, na które zaprosiła Szkota w oryginalnym, regionalnym stroju. Pan Kyle opowiadał nam o tradycjach i kulturze Szkocji, pokazywał zdjęcia i tańce szkockie. Największą atrakcja była nauka takiego tańca, w którą zaangażowali się i uczniowie i nauczyciele. Bawiliśmy się świetnie, a przy okazji wiele się dowiedzieliśmy o Szkocji.


Na balu w głębinach oceanu

14 lutego, dokładnie w Walentynki, bawiliśmy się na naszym szkolnym
balu karnawałowo-walentynkowym. W tym roku, dzięki paniom opiekunkom szkolnego samorządu, „gościliśmy” na dnie oceanu, w podwodnych głębinach. Swoją obecnością zaszczyciła nas królewska para: sam Neptun – król mórz i oceanów (to - jak zwykle wspaniale przebrany - Kuba z klasy I gimnazjum)
oraz Mała Syrenka (to Natalka z klasy V).

Była wspaniała zabawa, dużo ciekawych konkursów, a jako poczęstunek między innymi morska zielono-niebieska galaretka.

Tradycyjnie już 14 lutego dotarła do nas poczta walentynkowa – otrzymaliśmy mnóstwo serduszek z życzeniami i miłymi słowami.

Było naprawdę bajkowo i cudownie!


"Trzymaj formę"

14 stycznia - w ramach programu „Trzymaj formę” – odbyła się w szkole prelekcja na temat higieny okresie dojrzewania. Dziewczęta z klas gimnazjalnych zapoznały się z prezentacją multimedialna na ten temat, przeszły warsztaty o samokontroli piersi.

Chłopcy mieli możliwość przypomnienia wiadomości na temat higieny osobistej, rozwiązani mini-quizu, w którym sprawdzali swoją wiedzę w tym zakresie.


Wigilijny czas

Czas jasełek, dzielenia się opłatkiem, śpiewania kolęd….
Kto z nas nie lubi tej świątecznej atmosfery?

Jak co roku, tak i tym razem w naszej szkole odbyło się wspólne spotkanie wigilijne. Uczniowie z najmłodszych klas pod okiem pani Ewy Mazur przygotowali urocze przedstawienie jasełkowe, połączone ze wspólnym kolędowaniem. Pani Asia (ta od migowego) i pan Marcin (nauczyciel muzyki) zadbali o to, byśmy kolędy śpiewali i migali jak najpiękniej.

Były życzenia, dzielenie się opłatkiem, wspólny czas przy stole – tak prawie rodzinnie:)


Spotkanie z Mikołajem

W 2010 roku, chyba z powodu nadmiaru obowiązków, Mikołaj nie przybył do nas, ale zaprosił nas do siebie. Odwiedziliśmy go w jego krainie w Zatorze.

Warto było tam pojechać, bo oprócz prezentów czekało tam na nas wiele dodatkowych atrakcji. To nic że zima dała o sobie znać i że trochę zmarzliśmy – ważne, że wrażeń było tyle, że wystarczyło ich na rozgrzanie naszych buzi i emocji.

Dziękujemy, Mikołaju!!!


11 listopada

Pamiętamy i chcemy jak najwięcej  wiedzieć o wydarzeniach związanych z tą datą. Mimo, że dla nas to trudna do zrozumienia przeszłość, każdego roku przypominamy sobie i przybliżamy młodszym kolegom najważniejsze wydarzenia, związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Podobnie było w tym roku – wspólne spotkanie i krótka prezentacja, przygotowana przez naszych kolegów, przypomniały nam o tej ważnej dacie i ludziach, z którymi wiąże się niepodległość Polski.


"Nie jesteś wielbłądem"

...czyli co zrobić, aby nasze plecaki były lżejsze

 

Ile „waży” nasza wiedza, wiemy sami, dźwigając codziennie do szkoły nasze plecaki.

Panie opiekunki Samorządu Szkolnego postanowiły dokładnie nam to pokazać, sprawdzając wagę naszych plecaków i to, co nich przynosimy do szkoły. Oj, nie ma się czym chwalić – dźwigamy codziennie 5 – 6 kilogramów, a nasz szkolny „rekordzista” aż 8!

Przyjrzeliśmy się dokładnie temu, co w środku naszych plecaków się znajduje. Wiadomo: książki, zeszyty, przybory szkolne…, ale czy wszystko, co dodatkowo nosimy jest nam naprawdę potrzebne?

Co zrobić, aby się pozbyć choćby małej ilości niepotrzebnych kilogramów i nie narzekać na ból pleców?

Oto kilka rad:

  1. zamiast grubych, ciężkich zeszytów, kupuj cienkie (32-kartkowe) i te w cienkich lekkich okładkach
  2. przynoś do szkoły tylko te podręczniki, które w danym dniu będą ci potrzebne
  3. nie do szkoły niepotrzebnych przedmiotów (gier, zabawek)
  4. kanapki i napoje noś w plastikowych, lekkich opakowaniach i butelkach
  5. obuwie zamienne zostawiaj w szkole, albo noś w osobnym worku
  6. poproś rodziców, aby kupili ci plecak z szerokimi szelkami, a nie torbę na jedno ramię

"Trzymaj formę"

Już od 2006 roku nasza szkoła bierze udział w programie "Trzymaj formę". Celem programu jest poszerzanie wiadomości uczniów o zdrowym stylu życia.

uczniowie zarówno Gimnazjum jak ich młodsi koledzy ze Szkoły Podstawowej poznają zasady prawidłowego odżywiania, sposoby aktywnego spędzania czasu, uczą się jak utrzymywać higienę osobistą.

Bardzo ważnym celem programu jest nabywanie przez uczniów umiejętności udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. W tym roku szkolnym pod okiem ratowników medycznych uczyliśmy się udzielania pomocy osobie poszkodowanej w wypadku.


Święto Edukacji Narodowej

Świętowaliśmy tegoroczny Dzień Edukacji jak zwykle bardzo uroczyście i…w tym roku szczególnie wesoło.

Samorząd Szkoły przygotował wesołą prezentację, porównując poszczególnych pracowników szkoły  do znanych postaci. Udało się w humorystyczny sposób przedstawić wszystkich naszych nauczycieli i pracowników. Było dużo śmiechu i wspólnej zabawy.

Ale były też podziękowania i życzenia dla tych wszystkich, którzy uczą nas,  wychowują i opiekują się nami w szkole. Oby wszystkie się spełniały, nie tylko w Dniu Nauczyciela.


Wybory do Samorządu Szkolnego

Tegoroczne wybory do szkolnego samorządu po raz pierwszy były naprawdę zbliżone do prawdziwych, „dorosłych” wyborów. Poprzedziła je kampania przedwyborcza, podczas której mogliśmy dowiedzieć się, jaki  program działań maja poszczególni kandydaci.

1 października, pod czujnym okiem pań opiekunek samorządu, odbyły się wybory, podczas których wybraliśmy skład Samorządu Szkolnego w roku szkolnym 2010/2011. Oto nasi przedstawiciele:

Przewodniczący

Kamil Cendry

Zastępca

Dawid Broża

Sekretarz

Konrad Kopeć

   

Obserwatorzy

Patrycja Pietyra

Agnieszka Janosz

Sebastian Hańderek


Obietnica zuchowa

23 września  zuchy z naszej szkoły: Szymon Sapeta, Dominika Pach, Damian Łukaszewicz i Patrycja Pietyra składały obietnicę zuchową na ręce przewodniczki ZHR, druhny Kasi Marczyk.

Obietnicę poprzedziła nie lada próba!!! – spotkanie z Duchem Gór, który wystawiał odporność kandydatów na różnorodne próby. Zuchy Kasia Kozak i Iza  Ogarek przyjęły nowych kandydatów do grona zuchowej braci. Wspólnie wszyscy przypomnieli i ułożyli Prawo Zucha.


 Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

1 września….

To nieprawda, że to smutny dzień, nasze miny mówią coś innego. Cieszymy się, że zdrowi, wypoczęci i weseli wracamy do szkoły, do kolegów, do nauczycieli. Cieszymy się, bo wiemy, że oprócz nauki i pracy czeka tu na nas wiele miłych wrażeń, atrakcji, zabawy…. Słowem – warto tu wracać.

Grono  uczniów naszej szkoły powiększyło się – mamy nowych kolegów w szkole podstawowej: Monikę Pawłowską, Agnieszkę Łopacką i Piotrusia Króla.

W tym roku miłą i długo wyczekiwaną (zwłaszcza przez chłopców i naszego pana od w-f) atrakcją jest dla nas nowe profesjonalne boisko sportowe. Oj, będzie się działo! Oby tylko pogoda dopisywała.

 

Pełni sił, zapału, planów wkraczamy w nowy rok szkolny 2010/2011.