W październiku 2007 roku po raz pierwszy zainicjowaliśmy
w naszej szkole zbiórkę pieniędzy w ramach akcji
„Góra Grosza”.
Co nas zachęciło do działania? Chyba najmocniej hasło przewodnie akcji:
„Jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza jest największa na świecie”.

Celem akcji „Góra Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka.

Co roku zbieramy pieniądze do klasowych skarbonek, rywalizując w ten sposób w szkolnych zmaganiach o największą klasową górę grosza. Ale potem i tak wszystkie uzbierane przez nas fundusze trafiają na największą ogólnopolską, usypaną z milionów grosików górę.
Bo w tej akcji nie liczy się, kto da więcej, ale ważny jest każdy oddany grosz.

Akcja: "Góra Grosza" 2007-2008

W dniach od 17 października do 14. listopada trwała w naszej szkole akcja „Góra Grosza”. To akcja, w której gromadzimy nasze drobne oszczędności (to naprawdę tylko grosze!), a uzbierane pieniądze zostają przeznaczone na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym m. in. na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowia rodzinnego.
My zbieraliśmy pieniądze do skarbonek klasowych, które otrzymaliśmy na początku akcji od opiekunów samorządu p. Iwony Greń i p. Ani Rozumek. Z każdym dniem grosików przybywało i w dniu podsumowania akcji urosła z nich spora „górka’.
Liczenie pieniędzy trwało bardzo dłuuugo!
Najwięcej pieniędzy zebrali uczniowie z klasy I gimnazjum. W nagrodę otrzymali dyplom uznania.

Ogółem zebraliśmy 175 zł 97 gr !!!

Uzbierane pieniądze, po przeliczeniu i przesłaniu do banku, są potem przekazywane najbardziej potrzebującym domom dziecka

Akcja "Góra grosza" >>>