NA RATUNEK DZIECIOM Z KONGO.

W listopadzie 2008 przystąpiliśmy do akcji UNICEF
„NA RATUNEK DZIECIOM Z KONGO”

Koordynatorem akcji w szkole została Pani Ewa Mazur.
W ramach akcji przeprowadziliśmy kampanię informacyjną w szkole wśród naszych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników oraz w naszych rodzinach. Wykorzystaliśmy w tym celu materiały informacyjne przysłane nam przez UNICEF tj. plakaty, teksty z informacjami, apel ambasadorów dobrej woli - znanych aktorów: Pani Małgorzaty Foremniak i Pana Artura Żmijewskiego, film na CD. Przeprowadzone zostały specjalne lekcje na ten temat.
Przed Świętami Bożego Narodzenia zebraliśmy trochę pieniędzy
na rzecz dzieci z Kongo na aukcji baniek choinkowych.
Uczniowie klas: 2-giej i 3-ciej szkoły podstawowej oraz 2-giej gimnazjum przygotowali afrykańskie przedstawienie jasełkowe
W dniach 16 i 18 stycznia 3- krotnie zagraliśmy afrykańskie przedstawienie jasełkowe dla dzieci z Przedszkola nr 25 , Szkoły Podstawowej nr 5 i słuchaczy kursu  oligofrenopedagogiki RODN „WOM” w Bielsku – Białej.
Przedstawienie oparte było na kanwie Baśni o Wcieleniu "O tym jak Niebo przybliżyło się do Ziemi" wyszukanej na stronie internetowej Zgromadzenia Księży Misjonarzy http://www.misjonarze.pl/ ,opowiedzianej przez  ks. Andrzeja Siemińskiego CM, który wiele lat głosił Ewangelię mieszkańcom Afryki.
23 stycznia 2009r. zakończyliśmy akcję grając Jasełka po raz ostatni dla wszystkich uczniów naszej szkoły, rodziców i zaproszonych gości. W akcji wzięła udział także nasza pani wizytator z KO w Katowicach Delegatura w Bielsku – Białej, przedstawiciele Miejskiego Zarządu Oświaty w Bielsku - Białej, dzięki któremu uzyskaliśmy fundusze na dekoracje do przedstawienia. Zaprosiliśmy także proboszcza parafii NMPKP w Bielsku - Białej, za pośrednictwem którego mogliśmy wypożyczyć oryginalne afrykańskie postacie do stajenki bożonarodzeniowej. W przedstawieniu uczestniczyli także przedstawiciele lokalnych mediów Gość Niedzielny i Telewizji Bielsko.
W efekcie uzbieraliśmy 1170,00- zł,
które w dniu 23 stycznia koordynator akcji przelała na specjalne konto UNICEF. Pieniądze te pomogą w zakupie szczepionek przeciwko odrze oraz specjalnych posiłków dla skrajnie niedożywionych dzieci Plumpy Nut.

Serdecznie dziękujemy wszystkim,

którzy wspomogli naszą akcję i pomogli nam ją zorganizować!!!

Jest nam bardzo miło, ponieważ zostaliśmy wyróżnieni, spośród 522 szkół, biorących udział w akcji, i tym samym znaleźliśmy się w wąskim gronie „Najbardziej zaangażowanych społecznie szkół roku 2008”. To dla nas wielkie wyróżnienie i dla naszej szkoły równocześnie dowód na to, że nawet mały może zdziałać naprawdę dużo!

 

Zapraszamy do galerii zdjęć >>>