Z życia naszej szkoły

 


Zakończenie roku.

Wakacjeee! Każdy z nas czeka na ten dzień od 1 września i pilnie odlicza czas do czerwca. Wreszcie nadchodzi ten dzień – zakończenie roku.

Jeszcze tylko świadectwa, kwiaty i podziękowania dla naszych nauczycieli i……

 

….i jeszcze tyko z łezką w oku żegnamy dziś naszych Gimnazjalistów. Przez wiele lat byli z nami:

Kasia Zoń,

Karolina Łakota,

Sandra Wrona,

Justyna Byska,

Agnieszka Kolenda,

Mateusz Gołąbek,

Artur Hyla,

Tomek Koźlik

Teraz opuszczają nas już i zaczynają nowe, prawie dorosłe życie. Życzymy im POWODZENIA! I prosimy: nie zapominajcie o nas!

 

A teraz… ŻEGNAJ SZKOŁO! Do zobaczenia we wrześniu!


 

Piknik szkolny.

Nieco skromniej, niż w ubiegłym roku, ale  - jak zawsze – w miłej atmosferze, bawiliśmy się na corocznym pikniku szkolnym. 13 czerwca był w szkole dniem laby – bez nauki i pracy. Tylko zabawa!

Ten dzień zaczął się od wspomnień – wspólnie, oglądając zdjęcia z imprez i wydarzeń, jakie miały miejsce w mijającym roku szkolnym, przeżyliśmy je wszystkie jeszcze raz.

Potem, przy sprzyjającej pogodzie, był czas na zabawę, rozgrywki sportowe i wspólne ognisko.

W czasie tegorocznego pikniku miało miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie: wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie, związanym z osobą, Marii Góralówny. Dzięki temu mamy okazję bliżej poznać sylwetkę patronki naszej szkoły.

 

Piknik >>>


Wycieczka do Wrocławia

Dzięki staraniom pani Ewy Wresiło, 5 czerwca, przy wymarzonej, słonecznej pogodzie, udaliśmy się na wycieczkę do jednego  z najpiękniejszych miast w Polsce – do Wrocławia. Choć wyjechaliśmy z Bielska bardzo wcześnie rano, to i tak czasu było zbyt mało, żeby zobaczyć wszystkie, warte zwiedzenia w tym mieście miejsca. Udało nam się zobaczyć: Panoramę Racławicką, Ostrów Tumski i wrocławskie ZOO.

Wycieczka była bardzo udana! To najlepiej widać po naszych minach – zobaczcie sami >>>


"O uśmiech dziecka"

28 maja, wzięliśmy udział  w festynie „O uśmiech dziecka" organizowanym przez  Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej. W gronie naszych rówieśników, ze szkół z Bielska-Białej, Czechowic-Dziedzic, Pszczyny i Żywca mogliśmy dzisiaj uczestniczyć w 20 różnego rodzaju konkurencjach, m.in. zawodach siłaczy, piłce nożnej w płetwach czy łapaniu „byka" na lasso.
Za udział w każdej zabawie otrzymywaliśmy punkty, które potem mogliśmy zamienić na drobne upominki. Zabawę uświetniały występy zespołów dziecięcych oraz pokaz pracy strażaków.
To już kolejna taka impreza (w naszym mieście stała się tradycją - festyn odbywa się już po raz czwarty!) Jak mówią nam studenci Kolegium Nauczycielskiego - organizatorzy tej wspaniałej zabawy, jest formą podziękowania Kolegium dla szkół, w których studenci bielskiej uczelni odbywają praktyki.

Festyn >>>


Ważni Goście w naszej szkole

W dniu 5.maja odbyło się w naszej szkole posiedzenie Komisji Oświaty i Kultury Urzędu Miasta Bielska –Białej,na której obecni byli: przewodniczący Rady Miasta p. Jarosław Klimaszewski,przedstawiciele związków zawodowych Solidarności, ZNP i Forum Oświatowego.
Uczestnicy spotkania pozytywnie zaopiniowali kandydaturę Marii Góralównej na patrona naszej szkoły. Uchwałą z dnia 13. maja, podjętą na XXV sesji Rady Miasta nadano naszej szkole imię Marii Góralównej.


Majowe Święta

Z okazji Święta Pracy, Święta Flagi oraz Święta Konstytucji, w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie III klasy gimnazjum zadeklamowali wiersz pt. "Majowe święto". Młodsi uczniowie układali puzzle - naszą flagę narodową i godło.
Rozmawialiśmy też o pracy, o różnych ciekawych zawodach. Na zakończenie wykonaliśmy gazetkę okolicznościową.

Apel >>>


Byliśmy na prawdziwej Rewii na lodzie!!!

1 kwietnia – to nie prima aprilis! – wszyscy uczniowie pojechali do Oświęcimia na rewię na lodzie pt. „Calineczka”. Przedstawienie było  naprawdę baśniowe. Dzieci ubrane w piękne stroje tańczyły na lodzie przedstawiając nam losy Calineczki. Wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni.

Rewia >>>


Bal karnawałowy.

Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku zorganizowaliśmy Karnawałowy Bal. Oj bawić to my się lubimy, a co najważniejsze potrafimy. Zapraszamy do fotogalerii. Wyjątkowo dużo w tym roku "zwierzątek". Były także stwory rodem z innej planety, mnóstwo gier i zabaw. szkoda tylko, że zabawa zawsze musi się skończyć.

Bal >>>


Święta, święta… i po Świętach.

Wróciliśmy już do szkoły po świąteczno-noworocznej przerwie. Ale zanim jeszcze rozstaliśmy się w „starym roku,” w ostatni dzień nauki 21 grudnia spotkaliśmy się wszyscy razem: uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice na uroczystym spotkaniu opłatkowym. Nasza szkolna Wigilia miała w tym roku inny, niż w poprzednich latach  przebieg: najpierw pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. Potem było wspólne kolędowanie. Wszyscy w tym roku mogli kolędować, bo z pomocą pani Asi Skowron i pana Marcina Pytlowanego mogliśmy je zarówno zaśpiewać jak i wymigać w naszym, niesłyszących, języku.
Po wspólnym kolędowaniu nadszedł czas na spotkanie przy wigilijnym stole, dzielenie się opłatkiem i życzenia.
Było bardzo świątecznie, ciepło i „rodzinnie”.

A teraz mamy już nowy: 2008 rok. Życzymy wszystkim i sobie w tym roku wielu radości, sukcesów i tylko dobrych dni!
Do siego roku!!!

Wigilia >>>


Mikołaj w naszej szkole!

Na pewno przez cały rok byliśmy grzeczni, koleżeńscy, uprzejmi, mili…. Chyba nikt w to nie wątpi, bo tylko do takich dzieciaków przychodzi co rok Święty Mikołaj.
A do nas właśnie zawitał „niespodziewanie” 6 grudnia.
I – oczywiście -  nikt się go nie spodziewał! Nikt na niego nie czekał! Nikt też nie spodziewał się upominków……;-)

No, ale skoro już przyszedł – przywitaliśmy Go i zaprosiliśmy w skromne progi naszej szkoły.
I ku naszej radości, Święty Mikołaj (jak na prawdziwego Świętego Mikołaja przystało), obdarował nas wspaniałymi paczkami i prezentami.

Dziękujemy, Mikołaju! Zapraszamy Cię znów za rok i obiecujemy na tą wizytę sumiennie sobie zapracować!

Zdjęcia z Mikołajem >>>


ANDRZEJKI 2007

Jak co roku, tak i tym razem, opiekunki Samorządu Szkolnego: p. Iwona Greń i p. Ania Rozumek, przygotowały dla nas „czarujące” atrakcje andrzejkowe: wróżby i zabawy. Najwięcej emocji budziły oczywiście wróżby – każdy z nas chciał dowiedzieć się, co czeka go w bliższej i dalekiej przyszłości.
Oprócz wróżb i czarów andrzejkowy dzień był też okazją do zabaw i tańców. Uczniowie podstawówki bawili się na zabawie tanecznej, a gimnazjaliści na zorganizowanej specjalnie dla nich dyskotece andrzejkowej.

Fotogaleria >>>


Święto Niepodległości

11 listopada to ważna dla naszej ojczyzny data. My też o niej pamiętaliśmy i z okazji Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole uroczysty apel.
Uczniowie z klas I i III gimnazjum przedstawili krótką historię walki Polaków o niepodległość. Recytowali patriotyczne wiersze.
Wszyscy wspólnie przygotowaliśmy też okolicznościową gazetkę, upamiętniająca tą ważną datę.

Fotogaleria >>>


Międzynarodowy Dzień Głuchego

27 października zostaliśmy zaproszeni do bielskiego Domu Żołnierza na obchody Międzynarodowego Dnia Głuchego, zorganizowane przez Podbeskidzki Oddział PZG. Byliśmy tam najmłodszymi gośćmi.

Takie święto to dla nas okazja do spotkania się z niesłyszącymi osobami spoza naszej szkoły oraz zaprezentowania naszych osiągnięć. A mamy się czym pochwalić.
Po pierwsze naszą grupą taneczną – nasze koleżanki z gimnazjum: Patrycja Caputa, Aneta Bąk, Sandra Wrona, Kasia Zoń, Karolina Łakota, Justyna Byrska i Agnieszka Kolenda, przygotowują pod opieką pana Marcina Pytlowany, coraz ciekawsze układy taneczne. Prezentują się naprawdę świetnie!

Po drugie coraz prężniej działającą grupą aktorską, która pod okiem pani Dyrektor Aleksandry Wojdylak przygotowuje ciekawe przedstawienia teatralne. Tym razem mogliśmy w ich wykonaniu obejrzeć przedstawienie "szewc Kopytko i kaczor Kwak".

Międzynarodowy Dzień Głuchego >>>


14 Października święto Komisji Edukacji Narodowej

Jak zwykle uroczyście i jak zwykle odświętnie obchodziliśmy w tym roku dzień 14 października - święto naszych Nauczycieli. Pamiętamy w tym dniu o ich trudnej, pełnej poświęcenia pracy, o tym ile serca i wysiłku wkładają w nasze wychowanie. Pamiętamy też o wszystkich pracownikach szkoły, którzy dbają o to, byśmy czuli się w szkole jak w domu.
Dziękujemy Wam wszystkim i składamy moc serdecznych podziękowań i życzeń.

Kochani Nauczyciele!

Z okazji Waszego  święta,
chcielibyśmy złożyć
najserdeczniejsze życzenia:
oby sił i czasu
 starczyło Wam na wszystko,
i oby to, co dobre
na lepsze się zmieniło,
 a życie w sukcesy obrodziło.

Uczniowie

Fotogaleria z obchodów święta Komisji Edukacji Narodowej >>>


Święto Piłki Nożnej

Nie wiemy, kto wymyślił to Święto, ale cieszymy się, że jest. I że jest właśnie taki dzień, w którym mali piłkarze i kibice piłkarscy mogą - zamiast siedzieć w szkolnych ławkach - poczuć się prawdziwymi sportowcami, uczestnicząc w zabawach, rozgrywkach i meczach, organizowanych dziś w wielu szkołach.

To święto - Święto Piłki Nożnej – ustanowione na pamiątkę 35. rocznicy zdobycia przez reprezentację Polski złotego medalu olimpijskiego w Monachium (polska drużyna piłkarska pokonała wtedy reprezentację Węgier 2:1), przypomina nam o największych sukcesach naszych piłkarzy.

My w tym roku Święto Piłki Nożnej obchodziliśmy w naszej szkole po raz pierwszy. Mieliśmy okazję dowiedzieć się, jakie były początki gry w piłkę na świecie, dzięki przedstawionej nam przez starszych kolegów „Historii piłki nożnej”.

A potem, żeby już było wszystko zgodnie z przesłaniem tego dnia - było już tylko sportowo: gry, zabawy i zawody sportowe, a także międzyszkolny turniej piłki nożnej, w którym uczestniczyliśmy w Gimnazjum nr 10.

Zresztą… zobaczcie sami >>>


Rozpoczynamy rok szkolny 2007/2008!

Lekcje, sprawdziany, zadania domowe, wymówki uczniów, że nie zdążyli przygotować się do odpowiedzi – słowem: WRACAMY DO SZKOŁY i do szkolnej rzeczywistości.
Z nieukrywanym smutkiem, że to już koniec wakacyjnego leniuchowania, ale za to pełni zapału i sił do pokonywania uczniowskich trudności.

W tym roku szkolnym edukację w naszej szkole zaczynają już jako pierwszoklasiści: Kasia Kozak, Kasia Mulawka, Iza Ogarek, Maciek Sowa, Patrycja Pietyra, Damian Łukaszewicz i Paulina Olszewska .
Uroczyście zostali pasowani na uczniów i po raz pierwszy zaznaczyli swoją obecność w szkolnej kronice.

Również jako pierwszoklasiści, ale nieco starsi – gimnazjaliści, zaczynają naukę w naszym gimnazjum: Aneta Bąk, Kasia Kajstura, Patrycja Caputa, Kamil Waliczek, Maciek Liścioch, Paweł Waluś, Justyna Zoń, Karolina Zyguła i Dawid Mazur.

Naszym pierwszoklasistom i wszystkim uczniom, a także nauczycielom życzymy udanego roku szkolnego i samych sukcesów!

Fotogaleria z rozpoczęcia roku szkolnego 2007/2008 >>>