Z życia naszej szkoły


Żegnajcie!

"Tak niedawno żeśmy sie spotkali
a już pożegnania nadszedł czas
tyle żeśmy z sobą przeżywali
a dziś już wspomnienia łączą nas
(...)
I choć w życiu przyjdą chwile smutne
i choć przyjdą w życiu chwile złe
my wspominać was będziemy mile
pozdrowienia wam przysyłać swe"

Tą pisenką pożegnaliśmy dzisiaj naszych najstarszych Kolegów i Koleżanki z klasy III gimnazjum, którzy kończą właśnie naukę w naszej szkole. To dla nas smutny dzień – wiemy, że po wakacjach już się z nimi nie spotkamy. Mamy nadzieję, że w przyszłości będą nas odwiedzać i przede wszystkim zawsze mile wspominać.
Na szczęście zostają z nami absolwenci "podstawówki". Mimo, że ukończyli już naukę w szkole podstawowej, nadal zostają w naszej szkole – teraz już jako gimnazjaliści.

Ale teraz już nie myślimy o szkole, bo właśnie zaczynają się wakacje!
Całe dwa miesiące laby, na którą ciężką pracą zasłużyliśmy.
A więc: żegnaj szkoło. Witaj wakacyjna przygodo!


Do Inwałdu z Podbeskidziem

1 czerwca zostaliśmy zaproszeni przez TS "Podbeskidzie" na wycieczkę do Inwałdu. Pojechali uczniowie z klas I, II, III i VI.
Bardzo miło spędziliśmy czas. Zwiedzaliśmy Park Miniatur i Warownię Średniowieczną. Szukaliśmy smoków, robiliśmy powróz w chacie powroźnika, strzelaliśmy z łuku, oglądaliśmy miniatury zabytków z różnych stron świata. Towarzyszyli nam piłkarze. Mieliśmy okazję zebrać autografy i porozmawiać z nimi o piłce nożnej. To był wspaniały dzień!


Wycieczka do Warszawy

W dniach 1-3 czerwca pojechaliśmy na wycieczkę szkolną do Warszawy. Zwiedziliśmy bardzo dużo ciekawych miejsc np.: Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, Zamek Królewski, Stare Miasto. Dzięki wielkiej pomocy i zaangażowaniu w organizację wycieczki Pana Posła na Sejm Jacka Falfusa udało nam się zwiedzić jeszcze Sejm Rzeczpospolitej Polskiej oraz Stadion Narodowy - bardzo serdecznie dziękujemy!
Pełni wrażeń, bezpiecznie wróciliśmy do domów. Dla gimnazjalistów z klas trzecich była to ostatnia, pożegnalna wycieczka.


Piknik Szkolny

piknik

Tegoroczny Piknik szkolny upłynął muzycznie i festiwalowo.
Najpierw, w obecności uczniów, nauczycieli i rodziców odbył się III Festiwal Piosenki Migowej. W tym roku wystąpiła rekordowa liczba uczestników, aż 28! Wszyscy wykonawcy byli naprawdę wyjątkowi.
Później, specjalnie dla rodziców, nasi "aktorzy" ze szkolnego koła teatralnego zaprezentowali rodzicom przedstawienie "Kolory". Swoją obecnością zaszczycił nas pan poseł Jacek Falfus. który wspólnie z nami oglądał przedstawienie, a następnie zaprosił uczniów wyjeżdżających do Warszawy na zwiedzanie Sejmu RP oraz Stadionu Narodowego.A po festiwalu i po przedstawieniu był czas na zabawy, gry sportowe, słodki poczęstunek i grillowanie.
Dzięki wspaniałej pogodzie bawiliśmy się świetnie, zwłaszcza, że pogoda sprawiła nam bardzo miłą niespodziankę i po wielu deszczowych dniach wreszcie wyszło słońce.


Majowe Święta

Z okazji świąt: 1-go, 2-go i 3go Maja, w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Wspólnie przypomnieliśmy sobie najważniejsze symbole narodowe.
Później w dwóch grupach realizowaliśmy zadania, związane z majowymi świętami.
Gimnazjaliści oglądali film, związany z uchwaleniem Konstytucji 3-go maja, a następnie popisywali się swoją wiedzą historyczną.
Młodsi uczniowie wykonywali prace plastyczne, związane z symbolami narodowymi. Obejrzeli również bardzo ciekawy film o początkach Państwa Polskiego.


Nasz nowy ogród

Już od pewnego czasu cieszymy się, że w naszym ogrodzie powstały nowe miejsca do aktywnego spędzania czasu w szkole.
Ale to dzień 7 maja stał się dla nas ważny – to wtedy gościliśmy w szkole osoby, dzięki którym mamy teraz nowy plac zabaw i nowe, piękne boiska: pana Prezydenta Jacka Krywulta, pana Kuratora Stanisława Fabera. Pani Dyrektor zaprosiła również wielu gości z Miejskiego Zarządu Oświaty oraz dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół.
Postaraliśmy się, aby pobyt gości w naszej szkole był udany i pozostawił mile wspomnienie. Na początku nasze koleżanki i koledzy zaprezentowali barwne i wesołe przedstawienie "Kolory".
Później wszyscy udaliśmy się do ogrodu i tam pan Prezydent i pan Kurator przecięli wstęgi, w ten sposób uroczyście otwierając nasze place zabaw i gier.
W ten sposób oficjalnie już możemy powiedzieć, że mamy NOWY OGRÓD!


Ogólnopolski Konkurs Znajomości Języka Polskiego

Reprezentacja naszej szkoły już kilkakrotnie brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Znajomości Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Tak stało się i tym razem. 24 kwietnia pojechaliśmy / Paulina Olszewska, Patrycja Pietyra i Izabela Ogarek z kl. I gimnazjum i Agnieszka Janosz z kl. III gimnazjum wraz z paniami: Agatą Klimkowską I Ewą Wresiło/ do Poznania, aby sprawdzić czy dobrze znamy książki poznanianki Małgorzaty Musierowicz. Naszym celem była też dobra zabawa, poznanie koleżanek i kolegów z całej Polski a także zwiedzenie miasta Poznania. Cieszymy się, że nasza koleżanka Agnieszka zajęła III miejsce w kategorii klas trzecich. Gratulujemy!!! Na następny konkurs zostaliśmy zaproszeni do Warszawy.


Wiosna...Wiosna....

Nie mogliśmy się doczekać nadejścia tej pięnej pory roku. Aż wreszcie jest!
Powitała nas piękną pogodą. I postawiła przed nami wiele zadań.
Panie opiekunki Szkolnego Samorządu przygotowały dla nas wiosenny konkurs przyrodniczy. Każda klasa miała za zadanie uporać się z ciekawymi wiosennymi zadaniami: musieliśmy rozwiązać krzyżówki, rebusy, ułożyć puzzle i wykonać prace plastyczne o tematyce wiosennej.
Teraz już wiosna na dobre zagościła nie tylko w przyrodzie, ale również wśród nas.


Dzień św. Patryka

17 marca to Dzień Świętego Patryka. W Irlandii jest to wyjątkowe święto. My też postanowiliśmy uczcić ten dzień. Przede wszystkim wszyscy ubraliśmy się na zielono. Najbardziej "zieloni" uczniowie otrzymali nagrody. Pani Monika przygotowała prezentację, która przybliżyła nam tradycje związane z obchodami Dnia Świętego Patryka.

Zaproszona tancerka pani Ewa, pokazała nam irlandzki taniec. Potem wszyscy tańczyliśmy w takt irlandzkiej muzyki. Były konkursy, rebusy a na zakończenie kosztowaliśmy wodę z zielonych rzek Irlandii.


Dzień Kobiet

Poniedziałek, 9 marca był w naszej szkole szczególnym dniem – chłopcy postarali się, aby było to małe święto naszych Pań i Koleżanek.
Trzeba przyznać, że nasi Panowie byli w tym dniu szczególnie mili i uprzejmi dla swoich koleżanek. Częstowali słodyczami, składali życzenia, ale przede wszystkim wybrali Najmilszą Koleżankę. Została nią Paulina Olszewska z klasy II gimnazjum. Do grona najmilszych dołączyły również: Ewa Liścioch z klasy IIIb i Iza Ogarek z klasy II gimnazjum.


Dzień Patrona Szkoły


19 stycznia obchodziliśmy Dzień Patrona szkoły. Uczniowie gimnazjum przypomnieli życiorys Marii Góralówny. Najpierw wspólnie rozwiązywaliśmy krzyżówkę. Później odwiedził nas listonosz i wręczył każdej klasie list z zadaniem do wykonania. Każde zadanie związane było z życiem i pracą naszej Patronki.
Maria Góralówna otrzymała Order Uśmiechu i musiała w czasie ceremonii wręczania Orderu, wypić sok z cytryny. Dlatego na zakończenie my zjedliśmy cytrynową galaretkę.


Spotkanie Wigilijne

Zanim rozpoczęliśmy świętowanie Bożego Narodzenia w naszych rodzinach, spotkaliśmy się, jak co roku, na szkolnej Wigilii.
W teatrze cieni i światła uczniowie z koła teatralnego pokazali nam historię biblijną: od stworzenia świata aż po narodzenie Jezusa, zatytułowaną; "Na początku było Słowo" .
To było piękne, magiczne przedstawienie i niezapomniane przeżycie.
Później mogliśmy podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i wspólnie pokolędować.
A na zakończenie tego pięknego dnia...szkolne kino świąteczne zaprosiło nas na film. Jaki? Oczywiście "Kevin sam w domu"! ;-)


Mikołajki

W tym roku, wraz z Mikołajem, przybyli do nas goście z Parku Edukacji Interaktywnej. Goście pokazywali nam prawdziwe czary! - doświadczenia z ciekłym azotem. Były płomienie, dymy, bańki mydlane, wypełnione dymem oraz różne czarodziejskie sztuczki.
Poznaliśmy jedną z takich sztuczek i możemy sami ją teraz robić w domu.

A później nastąpił moment, na który chyba wszyscy czekali najbardziej: Mikołaj rozdawał prezenty.
Nie było łatwo je otrzymać, bo zanim je dostaliśmy, każdy musiał wykonać jakieś zadanie, wyznaczone, przez Mikołaja.


Andrzejki

Już na kilka dni przed Andrzejkowym wieczorem, 27 listopada, bawiliśmy się w szkole w bardzo andrzejkowych nastrojach.
Na początku były wróżby: lanie wosku, bez którego andrzejki byłyby nieważne, losowanie imienia swojej sympatii, układanie butów....
Później był wspólny, słodki poczęstunek – ciastka, owoce, soki.
A później juz tylko tańce i zabawy! Bawiliśmy się wspaniale, a nasze panie opiekunki zadbały też o wesołe zabawy i konkursy.
Po południu na swojej, młodzieżowej dyskotece bawili się nasi starci koledzy i koleżanki z gimnazjum.
Aż szkoda, że do karnawału jeszcze tak daleko.


(NIE)BEZPIECZNI W SIECI

 

Film konkursowy wykonany przez uczniów klas trzecich gimnazjum nr 18 w Bielsku-Białej - zespół "Bezpieczniki". Konkurs "Internet - Uwaga Niebezpiecznie".


Dbamy o zwierzęta.

startW październiku – miesiącu dobroci dla zwierząt – Samorząd Szkolny przeprowadził akcję zbierania karmy dla zwierząt w bielskim Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt.
Uczniowie zebrali pokarm dla kotów i psów, przynieśli też miski, koce, smycze i zabawki.
28 października zebrane przez uczniów dary zostały odebrane przez pracownika schroniska. Otrzymaliśmy dyplom z podziękowaniem za przeprowadzenie zbiórki.
Samorząd szkolny dziękuje wszystkim za wsparcie. DZIĘKUJEMY!

 

 

 

 

 

 


Dzień Edukacji Narodowej

start

Dzień Edukacji Narodowej świętowaliśmy już 13 października. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował pokaz mody. Nauczyciele zostali zapoznani z niezwykłą kolekcją strojów przydatnych w ich pracy w szkole. Najlepsze modelki i modele prezentowali okrycia wierzchnie i pomysłowe dodatki np. miotełkę do wymiatania błędów z zeszytów, wałek do wałkowania głosek i berło dla naszej królowej czyli Pani Dyrektor. Każdy projekt został wyceniony na odpowiednią ilość uśmiechów. Od dzisiaj wszyscy nauczyciele marzą o nowych strojach do pracy i często się uśmiechają.


Mamy nowy Samorząd!

start

Przed wyborami wielu naszych kolegów i koleżanek zaprezentowało swoje wyborcze programy, czyli to, co chcieliby robić w szkole, będąc członkami Rady Samorządu Szkolnego. Było wiele ciekawych propozycji, a dla nas trudny wybór.

Ostatecznie zdecydowaliśmy, że skład Samorządu będzie następujący:
przewodnicząca – Paulina Olszewska
zastępca – Arek Owczarz
sekretarz - Agnieszka Janosz
skarbnicy – Krystian Początek i Patrycja Pietyra

Pracy Samorządu przyglądać się bedą obserwatorzy z klas młodszych: Szymek Sapeta, Aga Łopacka i Emilia Kubica.


Zaczynamy nowy rok szkolny.

start

To już koniec wakacji. Ale nas to nie smuci, bo miło jest znowu spotkać naszych nauczycieli, szkolnych kolegów i koleżanki – i tych których już znamy i tych nowych: Alana Nogawczyka, Karolinkę Raczak, Błażeja Czupczyńskiego, Mikołaja Madeja i Miłosza Pasierbka.Witamy ich szczególnie miło i mamy nadzieję, że poczują się tu dobrze od pierwszego dnia nauki.
W tym roku szczególnie chętnie wracamy do szkoły. Po wakacyjnych remontach nasz szkolny budynek szczególnie zachęca do spędzania tu czasu nauki i wypoczynku. Z dnia na dzień pięknieje również nasz szkolny ogród, w którym powstaje plac zabaw i nowe boiska.

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim – i nauczycielom i uczniom – wytrwałości i zapału do pracy!


 

Z życia naszej szkoły


Wiosna...Wiosna....

Nie mogliśmy się doczekać nadejścia tej pięnej pory roku. Aż wreszcie jest!
Powitała nas piękną pogodą. I postawiła przed nami wiele zadań.
Panie opiekunki Szkolnego Samorządu przygotowały dla nas wiosenny konkurs przyrodniczy. Każda klasa miała za zadanie uporać się z ciekawymi wiosennymi zadaniami: musieliśmy rozwiązać krzyżówki, rebusy, ułożyć puzzle i wykonać prace plastyczne o tematyce wiosennej.
Teraz już wiosna na dobre zagościła nie tylko w przyrodzie, ale również wśród nas.


Dzień św. Patryka

17 marca to Dzień Świętego Patryka. W Irlandii jest to wyjątkowe święto. My też postanowiliśmy uczcić ten dzień. Przede wszystkim wszyscy ubraliśmy się na zielono. Najbardziej "zieloni" uczniowie otrzymali nagrody. Pani Monika przygotowała prezentację, która przybliżyła nam tradycje związane z obchodami Dnia Świętego Patryka.

Zaproszona tancerka pani Ewa, pokazała nam irlandzki taniec. Potem wszyscy tańczyliśmy w takt irlandzkiej muzyki. Były konkursy, rebusy a na zakończenie kosztowaliśmy wodę z zielonych rzek Irlandii.


Dzień Kobiet

Poniedziałek, 9 marca był w naszej szkole szczególnym dniem – chłopcy postarali się, aby było to małe święto naszych Pań i Koleżanek.
Trzeba przyznać, że nasi Panowie byli w tym dniu szczególnie mili i uprzejmi dla swoich koleżanek. Częstowali słodyczami, składali życzenia, ale przede wszystkim wybrali Najmilszą Koleżankę. Została nią Paulina Olszewska z klasy II gimnazjum. Do grona najmilszych dołączyły również: Ewa Liścioch z klasy IIIb i Iza Ogarek z klasy II gimnazjum.


Spotkanie Wigilijne

Zanim rozpoczęliśmy świętowanie Bożego Narodzenia w naszych rodzinach, spotkaliśmy się, jak co roku, na szkolnej Wigilii.
W teatrze cieni i światła uczniowie z koła teatralnego pokazali nam historię biblijną: od stworzenia świata aż po narodzenie Jezusa, zatytułowaną; "Na początku było Słowo" .
To było piękne, magiczne przedstawienie i niezapomniane przeżycie.
Później mogliśmy podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i wspólnie pokolędować.
A na zakończenie tego pięknego dnia...szkolne kino świąteczne zaprosiło nas na film. Jaki? Oczywiście "Kevin sam w domu"! ;-)


Mikołajki

W tym roku, wraz z Mikołajem, przybyli do nas goście z Parku Edukacji Interaktywnej. Goście pokazywali nam prawdziwe czary! - doświadczenia z ciekłym azotem. Były płomienie, dymy, bańki mydlane, wypełnione dymem oraz różne czarodziejskie sztuczki.
Poznaliśmy jedną z takich sztuczek i możemy sami ją teraz robić w domu.

A później nastąpił moment, na który chyba wszyscy czekali najbardziej: Mikołaj rozdawał prezenty.
Nie było łatwo je otrzymać, bo zanim je dostaliśmy, każdy musiał wykonać jakieś zadanie, wyznaczone, przez Mikołaja.


Andrzejki

Już na kilka dni przed Andrzejkowym wieczorem, 27 listopada, bawiliśmy się w szkole w bardzo andrzejkowych nastrojach.
Na początku były wróżby: lanie wosku, bez którego andrzejki byłyby nieważne, losowanie imienia swojej sympatii, układanie butów....
Później był wspólny, słodki poczęstunek – ciastka, owoce, soki.
A później juz tylko tańce i zabawy! Bawiliśmy się wspaniale, a nasze panie opiekunki zadbały też o wesołe zabawy i konkursy.
Po południu na swojej, młodzieżowej dyskotece bawili się nasi starci koledzy i koleżanki z gimnazjum.
Aż szkoda, że do karnawału jeszcze tak daleko.


(NIE)BEZPIECZNI W SIECI

 

Film konkursowy wykonany przez uczniów klas trzecich gimnazjum nr 18 w Bielsku-Białej - zespół "Bezpieczniki". Konkurs "Internet - Uwaga Niebezpiecznie".


Dbamy o zwierzęta.

startW październiku – miesiącu dobroci dla zwierząt – Samorząd Szkolny przeprowadził akcję zbierania karmy dla zwierząt w bielskim Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt.
Uczniowie zebrali pokarm dla kotów i psów, przynieśli też miski, koce, smycze i zabawki.
28 października zebrane przez uczniów dary zostały odebrane przez pracownika schroniska. Otrzymaliśmy dyplom z podziękowaniem za przeprowadzenie zbiórki.
Samorząd szkolny dziękuje wszystkim za wsparcie. DZIĘKUJEMY!

 

 

 

 

 

 


Dzień Edukacji Narodowej

start

Dzień Edukacji Narodowej świętowaliśmy już 13 października. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował pokaz mody. Nauczyciele zostali zapoznani z niezwykłą kolekcją strojów przydatnych w ich pracy w szkole. Najlepsze modelki i modele prezentowali okrycia wierzchnie i pomysłowe dodatki np. miotełkę do wymiatania błędów z zeszytów, wałek do wałkowania głosek i berło dla naszej królowej czyli Pani Dyrektor. Każdy projekt został wyceniony na odpowiednią ilość uśmiechów. Od dzisiaj wszyscy nauczyciele marzą o nowych strojach do pracy i często się uśmiechają.


Mamy nowy Samorząd!

start

Przed wyborami wielu naszych kolegów i koleżanek zaprezentowało swoje wyborcze programy, czyli to, co chcieliby robić w szkole, będąc członkami Rady Samorządu Szkolnego. Było wiele ciekawych propozycji, a dla nas trudny wybór.

Ostatecznie zdecydowaliśmy, że skład Samorządu będzie następujący:
przewodnicząca – Paulina Olszewska
zastępca – Arek Owczarz
sekretarz - Agnieszka Janosz
skarbnicy – Krystian Początek i Patrycja Pietyra

Pracy Samorządu przyglądać się bedą obserwatorzy z klas młodszych: Szymek Sapeta, Aga Łopacka i Emilia Kubica.


Zaczynamy nowy rok szkolny.

start

To już koniec wakacji. Ale nas to nie smuci, bo miło jest znowu spotkać naszych nauczycieli, szkolnych kolegów i koleżanki – i tych których już znamy i tych nowych: Alana Nogawczyka, Karolinkę Raczak, Błażeja Czupczyńskiego, Mikołaja Madeja i Miłosza Pasierbka.Witamy ich szczególnie miło i mamy nadzieję, że poczują się tu dobrze od pierwszego dnia nauki.
W tym roku szczególnie chętnie wracamy do szkoły. Po wakacyjnych remontach nasz szkolny budynek szczególnie zachęca do spędzania tu czasu nauki i wypoczynku. Z dnia na dzień pięknieje również nasz szkolny ogród, w którym powstaje plac zabaw i nowe boiska.

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim – i nauczycielom i uczniom – wytrwałości i zapału do pracy!


 

[2005/2006] [2006/2007] [2007/2008] [2008/2009] [2009/2010] [2010/2011] [2011/2012]

[2012/2013] [2013/2014]