Z życia naszej szkoły


"Wakacje, znów będą wakacje..."

start

W piątek 24 czerwca pożegnaliśmy kolejny rok szkolny. Pani dyrektor Aleksandra Wojdylak podziękowała uczniom, nauczycielom, pracownikom i rodzicom za cały rok wytężonej pracy. Pracy, której efekty było widać na świadectwach z barwami narodowymi, na dyplomach za różne osiągnięcia w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych.
I pewnie z wielką radością wszyscy oddalibyśmy się od razu w „ręce” upragnionych wakacji gdyby nie jeszcze jedno pożegnanie. Nasza ukochana 3 klasa gimnazjum po wielu, wielu latach spędzonych z nami idzie zdobywać świat. Paulina Olszewska, Kasia Kozak, Patrycja Pietyra, Iza Ogarek, Dominika Pach, Kamil Berek, Dawid Morawiec, Damian Łukaszewicz i Maciek Sowa ukończyli naszą szkołę. Na osłodę tego rozstania, pod okiem wychowawczyni Danuty Uniwersał, przygotowali zabawny program artystyczny.
Na zakończenie wystąpili także uczniowie z klasy 5 i gimnazjaliści w tańcach: Country i Makarena oraz wokaliści z klasy 2 w piosence „Pieski małe dwa”.

 


Cygański Las jakiego nie znamy

start

W poniedziałek 20 czerwca klasy starsze wybrały się na krótką wycieczkę do Cygańskiego Lasu. Tam dąłączył do nas pan przewodnik Jakub Krajewski. Poznaliśmy dzięki niemu historię nazwy tego regionu. Potem pan Jakub pokazał nam najciekawsze budynki w tej okolicy. Opowiadał o ich historii, o ich właścicielach, o tym co zrobili dla Bielska. Pokazywał nam stare fotografie, na których mogliśmy zobaczyć ludzi z przed 100 lat, jak się ubierali, jak żyli, jak wyglądały hotele i restauracje. Mogliśmy także, zobaczyć zdjęcia i ilustracje z tramwajami, które do 1971 roku jeżdziły po ulicach Bielska-Białej. Dowiedzieliśmy się o skoczni narciarskiej, torze saneczkowym i kąpielsku.

Pan przewodnik zaprosił nas na kolejne spotkanie, mając nadzieję na słoneczną pogodę. Wtedy pokaże nam park, lasy i góry.


Turniej Piłki Nożnej imienia pana Jacka Jakubca

start

15 czerwca był w naszej szkole dniem sportu, a ściślej mówiąc: dniem piłki nożnej. Na zorganizowanym przez naszego pana wuefistę - pana Ryszarda, "Turnieju Piłki Nożnej imienia pana Jacka Jakubca" uczniowie naszej szkoły rozegrali mecze z kolegami ze Szkoły podstawowej nr 33 i Szkoły Podstawowej nr 29. Wszyscy kibicowaliśmy naszym kolegom, którzy zawzięcie walczyli o każdą bramkę.
Niestety, nie udało się zająć najwyższego stopnia na podium - zwyciężyła drużyna z SP nr 29, drugie miejsce zajęła drużyna z SP 33, a nasza dzielna drużyna, miejsce trzecie
Najważniejsze, że świetnie się bawiliśmy!
A naszym piłkarzom gratulujemy! Mamy nadzieję, że to nie był ostatni taki turniej.

Dziękujemy naszym sponsorom, którymi byli: Dacathlon Karpacka, Tarczyński S.A., piekarnia "Piecuch", sklep Vitasport, firma "Azymut".


XIV Ogólnopolski Konkurs Znajomości Języka Polskiego

start

W dniach 3-5 czerwca odbył się w Warszawie XIV Ogólnopolski Konkurs Znajomości Języka Polskiego. Naszą szkołę reprezentowały: Aga Łopacka z kl. V, weronika Krajewska z Ig, Iza Ogarek, Paulina Olszewska, Patrycja Pietyra z kl. IIIg.

Konkurencja była silna, przyjechali uczniowie aż z 14 szkół dla dzieci niesłyszących z całej Polski. Weronika zajęła 5 miejsce.

Oprócz zwiedzania Warszawy największą atrakcją było spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży Ewą Nowak. Były autografy, pamiątkowe zdjęcia i ciekawe opowieści.

Polecamy książki tej pisarki np. "Yellow Bahama w prążki" i "Kto wykradł grę z komputera".


Wycieczka klas młodszych

start

2 czerwca 2016 r. klasy młodsze były na wycieczce w Górkach Wielkich, Ustroniu i Wiśle. Pierwszym punktem wycieczki była Chlebowa Chata. Tam dowiedzieliśmy się jak wyglądało życie naszych dziadków, poznaliśmy drogę "od ziarenka do bochenka" oraz ciekawostki z życia pszczół. Samodzielnie robiliśmy podpłomyki, które po upieczeniu degustowaliśmy ze smalcem, miodem i kawą zbożową. Brzydka pogoda nie pozwoliła nam zwiedzić Leśnego Parku Niespodzianek. Jednak plan B zapewnił inne atrakcje. Byliśmy w Pijalni Wód w Ustroniu, zwiedziliśmy Muzeum Adama Małysza, skocznię narciarską oraz Zaporę w Wiśle - Czarne. Humory wszystkim dopisały!


Z wizytą w Gimnazjum nr 13 w Bielsku-Białej

start

Na zaproszenie naszych kolegów i nauczycieli, w dniu 1-go czerwca, byliśmy z wizytą w Gimnazjum nr 13 im. Jana Twardowskiego w Bielsku-Białej. Gospodarze zaprosili uczniów z naszego gimnazjum na swój Dzień Patrona i Dzień Europejski.
Mogliśmy uczestniczyć w wielu atrakcjach, które uczniowie przygotowywali: Dzień z Pupilem - to coroczne spotkanie uczniów z własnymi zwierzętami: psami, kotami i innymi pupilami, którymi Gimnazjaliści mogli się pochwalić, przyprowadzając je do szkoły; Konkurs recytatorski, i Konkurs plastyczny, w których i my mogliśmy brać udział oraz prezentacje państw w ramach Dnia Europejskiego.
Byliśmy pod wrażeniem gościnności i miłej atmosfery, jaka panuje w Gimnazjum nr 13, zawarliśmy znajomości z nowymi kolegami i koleżankami.
Mamy nadzieję, że takie spotkania będą odbywać się częściej.


Piknik szkolny

start

27 maja to w naszej szkole dzień, w którym nikt nie myślał o nauce, o zdaniach, ani o szkolnych ławkach. Spotkaliśmy się tylko po to, aby wspólnie z rodzicami i nauczycielami bawić się na szkolnym Pikniku. W tym roku odbywał się on pod hasłem: "Zdrowy i aktywny tryb życia".
Na początku przypomnieliśmy sobie - dzięki przygotowanej przez panią Asię prezentacji - co to znaczy żyć zdrowo, zdrowo się odżywiać i aktywnie spędzać czas, a panie Ania i Alina oraz Paulina Olszewska z klasy III gimnazjum zapoznały nas z nową piramidą żywienia.
Później każda klasa przygotowywała zdrowe sałatki, które oceniał i nagrodził nasz gość z klubu Gaja, pan Jacek Bożek.
Dzięki wspaniałej pogodzie, mogliśmy bawić się w ogrodzie i na boisku, na którym prawdziwy tor przeszkód dla dużych i małych przygotował pan Ryszard - nasz wuefista.
Było oczywiście grill i słodkie smakołyki. Nowością na pikniku była Jabłkoteka - stoisko ze zdrowymi przekąskami z jabłek.
Pan Marcin przygotował w tym roku dla nas miłą niespodziankę - zaprosił do szkoły prawdziwych muzyków ze swojego zespołu New Year,s Day U2 Tribute Band. Wraz z kolegami zaprezentował nam kilka przebojów legendarnego U2.
Tegoroczny piknik był czasem świetnej zabawy i relaksu. Dziękujemy wszystkim organizatorom!


XXII Mityng Lekkoatletyczny

start

W dniu 16.05.2016 nasi uczniowie wzięli udział w XXII Mityngu Lekkoatletycznym, który odbył się na Stadionie Sprintu w Wapienicy. Podczas zawodów było wiele radości i uśmiechów, ponieważ odnieślimy bardzo duży sukces zdobywając aż pięć medali: 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe. Złote medale zdobyli Kamil Berek w biegu na 400m oraz Dawid Morawiec w biegu na 200m. Srebrny medal zdobył ponownie Dawid Morawiec w skoku w dal oddając skok na 4m 45cm. Brązowe medale zdobyli: Weronika Krajewska i Kamil
Berek
w pchnięciu kulą. Pozostali uczniowie ambitnie i godnie reprezentowali naszą szkołę. Wszystkim uczestnikom zawodów lekkoatletycznych gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów i radości!


Wrocław, Opole - wycieczka marzeń!

start

W dniach 11-13 maja odbyła się wycieczka do Wrocławia i Opola. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od nowego lotniska we Wrocławiu. Następnie oglądaliśmy bardzo duży obraz (114m długości i 15m wysokości) „Panoramę Racławicką’’, którą 122 lata temu namalowali Wojciech Kossak i Jan Styka. Potem widzieliśmy Katedrę i dużo zabytkowych kościołów w najstarszej części Wrocławia – na Ostrowie Tumskim. Potem spacerowaliśmy po Ogrodzie Japońskim podziwiając ciekawą roślinność. Wieczorem byliśmy na piękne oświetlonym Wrocławskim Rynku. Wszystkim podobała się postać nima przebrana za anioła i teatr cieni w oknach kamienicy inscenizujący sceny z „Pana Tadeusza”. Na wycieczce zobaczyliśmy też Halę Stulecia z 1913r., byliśmy na Uniwersytecie Wrocławskim w Auli Leopoldina. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie ZOO. Duże wrażenie wywarło na nas wspaniałe Afrykanarium, mogliśmy być w otoczeniu pływających morskich zwierząt i podziwiać bogactwo podwodnego świata. Kolejnego wieczoru podziwialiśmy kolorowe, grające fontanny. Program wycieczki był bardzo bogaty, kolejnego dnia wyjechaliśmy na 49 piętro najwyższego budynku w Polsce – Sky Tower, skąd podziwialiśmy piękny Wrocław. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Opole. Tam oglądaliśmy amfiteatr i szliśmy Aleją Gwiazd. Widzieliśmy też Katedrę i groby Piastów Śląskich. Wycieczka była fantastyczna, było bardzo wesoło.


Święto Konstytucji 3-go Maja

start

Majowe Święto – Święto Konstytucji 3-go Maja, uczciliśmy w tym roku w nietypowy sposób. Panie: Ewa Wresiło i Agata Klimkowska przygotowały dla nas bardzo ciekawą grę historyczną.
Zostaliśmy podzieleni na trzy drużyny: rycerzy, wojów i legionistów – każda drużyna miała swojego „wodza”.
W drodze do mety trzeba było mieć nie tylko dużo szczęścia, ale też wykazać się wiedzą historyczną, ponieważ trzeba było odpowiadać na pytania, związane z historią Polski. Emocji było co niemiara! Do samego końca nie wiadomo było, która drużyna wygra.
Ale tak naprawdę nie to było najważniejsze, bo chodziło o dobrą zabawę i o przypomnienie najważniejszych dat i wydarzeń z historii naszej ojczyzny.


Złota Medalistka

start

Wywiad z Weroniką Krajewską, uczennicą klasy I gimnazjum, zdobywczynią dwóch złotych medali na Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Zakopanem.


Rekolekcje wielkopostne

start

14 marca br. miały miejsce w naszej szkole rekolekcje wielkopostne pod hasłem: ,,ROK MIŁOSIERDZIA’’. Specjalnie dla nas przyjechali z Raciborza s. Monika Polok i ks. Jan Szywalski. Najważniejsze dla nas było, że oboje znali język migowy i mają kontakt z osobami z wadą słuchu. Na początku rekolekcji s. Monika przedstawiła nam wzruszający pokaz multimedialny dotyczący stacji drogi krzyżowej. Podczas pokazu prowadziła dla nas również rachunek sumienia i przez to lepiej przygotowała nas do sakramentu spowiedzi. Bardzo przeżyliśmy naszą spowiedź u ks. Jana, przez posługę którego otrzymaliśmy Miłosierdzie Boże. Po spowiedzi s. Monika rozmawiała z nami o zagrożeniach, które występują w naszym dorastającym wieku, pokazała nam, że najważniejsza jest czystość serca, myśli i uczynków. Po Mszy Św. sprawowanej przez ks. Jana oglądaliśmy bardzo wzruszający film o dziewczynie imieniem Maria Goretti, która dzielnie przeżyła trudności związane z chorobą i ze śmiercią swojego taty.

Tegoroczne rekolekcje bardzo nas ubogaciły i byliśmy bardzo zadowoleni.


8 marca - Dzień Kobiet

start

W tym roku Dzień Kobiet w naszej szkole był wyjątkowy, zwłaszcza dla naszych kolegów.
Ale po kolei:
Samorząd Szkolny ogłosił konkurs na najsympatyczniejszą dziewczynę w szkole. Wygrała Paulina Olszewska z klasy III gimnazjum, a w gronie zwycięskiej trójki znalazły się też Iza Ogarek i pani Monika Zaremba.
Prawdziwą atrakcją był konkurs, w którym nasi koledzy mieli za zadanie przebrać się za kobiety.
Chłopcy wzbudzili zachwyt i zebrali gromkie brawa od wszystkich koleżanek. Najlepiej w damskich strojach prezentowali się; Karol Drozdek, Szymon Sapeta i Dawid Morawiec.


Karnawałowo! Festiwalowo!

start

Początek lutego w naszej szkole upłynął pod znakiem świętowania i karnawałowych imprez.
4-ty lutego był w tym roku naszej szkole Dniem Patrona Szkoły. W ramach jego obchodów spotkalismy się wszyscy w sali gimnastycznej i obejrzeliśmy, przygotowaną przez naszego pana informatyka, pana Marcina Pytlowany prezentację o życiu i działalności Marii Góralówny, patronki naszej szkoły. Uważnie oglądaliśmy każdy slajd i czytaliśmy każdą informację, bo na końcu trzeba było rozwiązać mini-quiz, związany z prezentacją.
Kiedy już atmosfera nieco się rozluźniła zajęliśmy się bardziej rozrywkową częścią czwartkowego święta, bo właśnie w tym dniu odbył się kolejny już Festiwal Piosenki Migowej. To w naszej szkole zawsze świetna zabawa i możliwość zaprezentowania naszych umiejętności artystycznych prawie jak na prawdziwej scenie. Wszyscy uczestnicy przygotowywali się długo i starannie, a efekt występów naszych kolegów i koleżanek zawsze jest zachwycający!
Ten dzień miał jeszcze jeden miły akcent, dla uczniów gimnazjum.
W szkole odbyło się spotkanie integracyjne, na które zaproszeni zostali uczniowie z integracyjnego gimnazjum nr 13 w Bielsku-Białej. Uczniowie obydwu szkół mieli możliwość zaprezentować działalność swoich placówek.
Nie będziemy się kłócić, która szkoła jest lepsza. ;-)

Ukoronowaniem wesołej, karnawałowej atmosfery był bal karnawałowy, zorganizowany przez Samorząd Szkolny. Jak zwykle było wiele fajnych konkursów i zabaw tanecznych, wybory króla i królowej balu, którymi w tym roku zostali Piotrek Król z klasy V i Weronika Torbicka z klasy II.
W ramach poczęstunku były różne słodkości i nasza ulubiona pizza.
Wszyscy świetnie się bawiliśmy!

I w takim karnawałowym, wesołym nastroju zaczęlśmy odliczać już dni do ferii.


Radosny grudzień

start


Grudzień jest w naszej szkole zawsze radosny. Myślimy o świętach i o prezentach, bo to właśnie mikołajkowo-świąteczny czas.
Mikołaj odwiedził nas 7-ego grudnia, przyniósł mnóstwo prezentów, ale musieliśmy się o nie mocno starać, wykonując wyznaczone nam zadania.
Od tego dnia było już w szkole coraz bardziej świątecznie: w klasach pojawiły się choinki i świąteczne dekoracje, słychać było kolędy, które uczniowie z koła teatralnego ćwiczyli przed jasełkowymi występami.
17-tego grudnia grupa uczniów z naszej szkoły została zaproszona do Miejskiego Zarządu Oświaty na wigilijne spotkanie z Panem Prezydentem. Uczniowie pięknie zaprezentowali, śpiewając i migając kolędy i pastorałki. Wszyscy byli wzruszeni naszym występem.
Tuż przed świąteczną przerwą, w piątek, 18-ego grudnia odbyło się już tradycyjnie w naszej szkole przedstawienie jasełkowe i spotkanie opłatkowe, na którym składaliśmy sobie życzenia i wspólnie kolędowaliśmy.


Andrzejki

start


Wspaniały dzień mieliśmy dzisiaj w szkole! Było bardzo "andrzejkowo".
Dzięki uczniom i paniom opiekunkom naszego samorządu, mogliśmy na chwilę oderwać się od codziennej rutyny i przenieść do świata zabawy, tańca, wróżb.
Jak na tradycję andrzejkową przystało, odbyło się lanie wosku i wróżenie z odlanych kształtów. Były też inne andrzejkowe wróżby (kubeczki, z których wróżyliśmy sobie przyszłość, serca z imionami naszych przyszłych zon i mężów), do których podchodzimy pół żartem, pół serio.
Odbyła się też wspaniała dyskoteka andrzejkowa, na której wszyscy świetnie się bawili. Wszyscy tańczyli, nawet nauczyciele.
To była bardzo wesoła i naprawdę szalona zabawa!

I jeszcze jedna atrakcja: zamiast obiadu, pyszna pizza.


Narodowe Święto Niepodległości

start


10 listopada Samorząd Szkolny zorganizował uroczystą akademię z okazji święta odzyskania niepodległości.
Uczniowie przedstawili krótką historię utraty niepodległości, późniejszych walk, oraz jej odzyskania.
Przypomnieli najważniejsze fakty historyczne, ówczesną sytuację polityczną oraz samych zaborców.
Wspólnie śpiewaliśmy i migaliśmy tekst "Mazurka Dąbrowskiego" i "Roty". Na koniec akademii wysluchaliśmy piosenki "Wszyscy Polacy to jedna rodzina".


Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

start


Październik miesiącem dobroci dla zwierząt - pod tym hasłem Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję zbierania karmy dla podopiecznych bielskiego Schroniska dla Bezpańskich Zwierząt, mieszczącego się przy ul. Reksia w Bielsku-Białej.
Udało się nam zebrać miski, koce, obroże, smycze, konserwy oraz 35kg karmy.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się do naszej akcji.


Święto Edukacji Narodowej

start


"Dzień Nauczyciela – całej szkoły święto
Dzisiaj uczeń każdy z miną uśmiechniętą
Do szkoły przychodzi, by złożyć życzenia...."

– tymi słowami ugościliśmy dzisiaj naszych Nauczycieli podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji.

Jak co roku pamiętamy o nich i o wszystkich pracownikach szkoły, bo to również ich święto, w dniu 14. października. Jesteśmy wdzięczni za ich pracę i chcemy w tym dniu serdecznie im podziękować i życzyć wytrwałości, cierpliwości oraz wyrozumiałości w pracy z takim, jak my, urwisami.

Było bardzo uroczyście: były występy uczniów, kwiaty, życzenia, wiersze...ale była też niespodzianka. Postanowiliśmy, a konkretnie dziewczyny z koła tanecznego też czegoś naszych nauczycieli nauczyć. Okazało się, że nasi nauczyciele są naprawdę fajni i nie boją się nowych wyzwań. Po krótkiej lekcji wspólnie odtańczyli prawdziwy afrykański taniec!! Zupełnie nieźle im "poszło".


Wybory...

start

Na trzy tygodnie przed "prawdziwymi" wyborami, my wybieraliśmy nowy Samorząd Szkolny, który w tym roku szkolnym będzie wspierał nauczycieli i uczniów nowymi pomysłami i pomagał pani dyrektor w rządzeniu szkołą.
W tym roku kandydatów było wielu i wybór nie był łatwy. Na tablicy informacyjnej Samorządu mogliśmy zapoznać się z propozycjami i pomysłami kandydatów.

Wybory do Samorządu Szkolnego odbyły się 1 października.
Przewodniczącą została Paulina Olszewska, zastępcą Kamil Berek, a w Samorządzie będą też: sekretarz (Szymek Sapeta) oraz obserwatorzy z klas młodszych, którzy będą przyglądać się pracy starszych kolegów.
Życzymy im wytrwałości w pracy i samych fajnych pomysłów!


Najsympatyczniejszy chłopak

start

W dniu 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Odbyły się wtedy w naszej szkole wybory na "Najsympatyczniejszego chłopaka".

Najsympatyczniejszymi okazali się być: Szymon Sapeta z kl. I gimnazjum, Miłosz Pasierbek z kl. IV szkoły podstawowej i Kamil Berek z kl. III gimnazjum.

Wszyscy chłopcy otrzymali drobne prezenty od żeńskiej części naszej szkoły.


Zaczynamy nowy rok szkolny.

start

Wypoczęci, zdrowi i pełni zapału do pracy, wracamy dzisiaj do szkoły.
Miło znów się spotkać, miło porozmawiać o wakacyjnych przygodach, miło zobaczyć znowu naszych nauczycieli.
I miło również powitać w naszej szkole nowych kolegów i koleżanki. W tym roku dołączyli do nas: Jacek Kamel, który rozpoczyna naukę w klasie pierwszej, Robert Szymik, nowy uczeń klasy IV i Kasia Szymik, która dołączyła do klasy V. Mamy nadzieję, że będzie im tu dobrze. Życzymy im i sobie też wszystkiego najlepszego i samych sukcesów w nowym roku szkolnym.
A teraz: do pracy!

 


 

[2005/2006] [2006/2007] [2007/2008] [2008/2009] [2009/2010] [2010/2011] [2011/2012]

[2012/2013] [2013/2014] [2014/2015]