Z życia naszej szkoły


Festiwal 2017

start

Za nami kolejny już Festiwal Piosenki Migowej. Ucichły już próby i przygotowania – 21 czerwca zaprezentowaliśmy efekty naszych muzycznych starań, jak tylko potrafiliśmy najlepiej. Wszyscy bawiliśmy się fajnie – i my, wykonawcy i nasza szkolna publiczność.

Kolejny raz udowodniliśmy, że: "śpiewać każdy może". I mamy nadzieję że idzie nam to coraz lepiej.


Nasze sportowe osiągnięcia

start

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie Zespołu Szkół Dla Dzieci Niesłyszących uczestniczyli w trzech ważnych wydarzeniach sportowych

  • 17.11.2016 odbył się X Miedzyszkolny Turniej Badmintona Szkół Specjalnych. W imprezie tej, która odbyła się bez podziału na kategorie wiekowe Szymon Sapeta zajął trzecie miejsce zdobywając srebrny medal. Weronika Krajewska i Agnieszka Łopacka uplasowały się odpowiednio na czwartym i piątym miejscu. Udział w tych zawodach wzięli również; Samuel Sendecki, Bartosz Szłapa i Emilia Kubica.
  • 23.03.2017 w hali sportowej BBOSIR-u Victoria rozegrano Turniej Piłki Nożnej w którym wystartowała reprezentacja naszej szkoły w skladzie: Szymon Sapeta, Robert Szymik, Alan Nogawczyk, Artur Zawada, Bartosz Szłapa, Samuel Sendecki. Wyróżnienie indywidualne - Dla Najmłodzszego Uczestnika Turnieju - otrzymał Alan Nogawczyk.
  • 06.06.2017 na stadionie Sprint w Wapienicy odbył się Miting Lekkoatletyczny. Nasi uczniowie uzyskali w tej imprezie znakomity wynik zdobywając w sumie 7 medali: Szymon Sapeta - złoty ( 200m) i srebrny (pchnięcie kulą); Weronika Krajewska - złoty (pchniecie kulą); Agnieszka Łopacka - złoty (200m); Katarzyna Mulawka - srebrny (100m); Rozalia John - srebrny (200m); Samuel Sendecki - brązowy (skok w dal). Bardzo blisko podium byli również Bartosz Szłapa (pchnięcie kulą) i Emilia Kubica (skok w dal) którzy zajęli 4 miejsca.

W klasyfikacji ogólnej na 11 szkół zostaliśmy sklasyfikowani na 4 miejscu!


Piknik Rodzinny

start

Tegoroczny Piknik w naszej szkole odbywał się w prawdziwie azjatyckiej atmosferze.

Już od rana mogliśmy wirtualnie i w marzeniach przenieść się do Azji, a to dzięki naszym kolegom i koleżankom z gimnazjum, którzy przygotowali interesujące prezentacje na temat najciekawszych miejsc, kultury, zwyczajów i technologii krajów Dalekiego Wschodu.

Dalsza część pikniku to "szaleństwa" w naszym pięknym szkolnym ogrodzie. Dzięki zaproszonym gościom mogliśmy i trochę poćwiczyć i trochę też potańczyć. Były również inne atrakcje, takie jak poznawanie chińskich znaków i słów, degustacja herbaty. Wszystko to przy muzyce i w pięknym słońcu – czyli w prawie azjatyckich klimatach.

Na zakończenie pikniku mogliśmy jeszcze skosztować specjałów tajskiej kuchni, a szczęśliwcy wylosowali pamiątkowe gadżety.

Dziękujemy wszystkim organizatorom. To kolejny w naszej szkole, niezapomniany dzień!


XXV Ogólnopolski Konkurs Znajomości Języka Polskiego dla uczniów z wadą słuchu 12-13 maja Lublin.

start

Przedsięwzięcie odbywało się pod hasłem: Lubelszczyzna inspiracją dla pisarzy. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi znajomości utworów: Bolesława Prusa - „Katarynka" i Stefana Żeromskiego - „Syzyfowe prace".
Reprezentantami naszej szkoły byli: Weronika Krajewska i Szymon Sapeta z kl. II gim. Agnieszka Łopacka z kl. VI oraz Miłosz Pasierbek z kl. V.
Cała ekipa spisała się bardzo dobrze.
Szczególne wyrazy uznania należą się Agnieszce, która zdobyła III miejsce!
Konkurs był okazją do spotkania z uczniami z różnych stron Polski np. Wejherowa, Warszawy, Przemyśla… do wspólnej zabawy i zwiedzenia Nałęczowa.


Wycieczka do Zatorlandu

start

19 maja – ach, co to był za piękny dzień! Dzień pełen szaleństwa, wspaniałych wrażeń i niespodzianek.
Nie myślcie, jednak, że to w szkole. W tym dniu wszyscy uczniowie razem z wychowawcami wybrali się w magiczne miejsce: do krainy dinozaurów, mitów i gigantycznych owadów, czyli do Zatorlandu. Zaczęło się od wizyty w „Domu do góry nogami”. Staliśmy na…suficie, a nad naszymi głowami: łóżko, biurko, lampa i inne przedmioty. Nawet pies spoglądał na nas z góry. Niesamowite wrażenie!
Później oglądaliśmy duże, sztuczne owady w Parku Owadów oraz olbrzymie dinozaury w Krainie Dinozaurów. Trzeba było uważać, bo niektóre z nich były naprawdę niebezpieczne! (mogłeś zostać np…….opluty!)
Następnie mieliśmy okazję poszaleć w Lunaparku – atrakcji było co niemiara: karuzele, zjeżdżalnie, samochody….
Po obiedzie mogliśmy odpocząć od atrakcji, pływając statkiem, pomiędzy rzeźbami bohaterów z mitologii.
Fajną atrakcją było też kino 5D i film Pt „Zagłada dinozaurów”. Niektórzy nieźle najedli się strachu!
Wycieczka była naprawdę super!!!. Oprócz tego, że mogliśmy się dowiedzieć nowych, ciekawych rzeczy, świetnie się bawiliśmy i odpoczęliśmy od szkoły i kartkówek.


Polskie święta majowe

start

29 kwietnia spotkaliśmy się wszyscy na akademii z okazji święta 1, 2 i 3 maja. Młodsi uczniowie mieli okazję poznać, a starsi przypomnieć sobie ideę Święta Pracy, Święta Flagi i Święta Konstytucji 3-maja. Uczniowie z samorządu przeczytali istotne informacje na temat wspomnianych świąt. Przypomnieliśmy sobie także polskie symbole narodowe i pieśni patriotyczne. Na koniec akademii wybraliśmy dwie drużyny, które wzięły udział w konkursie na temat majowych świąt. Zwycięzcy "zgarnęli" misę cukierków w barwach narodowych. Na szczęście podzielili się nie tylko z przegranymi, lecz także z wszystkimi uczestnikami akademii.


Jak obchodziliśmy Dzień Otwarty Szkoły

start

11 kwietnia zorganizowaliśmy w Auli Bielskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Bielsku Białej Dzień Otwarty Szkoły, połączony ze szkoleniem na temat „Nowoczesny sprzęt do badania słuchu i odczytywanie wyników badań”.
Nasze zaproszenie przyjęli Rodzice i pracownicy poradni oraz pani insektor Elżbieta Milewska i dyrektor Miejskiego zarządu Oświaty pan Janusz Kaps.

Na początku spotkana nasza pani dyrektor opowiedziała krótko, kiedy powstała i jak rozwijała się nasza szkoła. Obejrzeliśmy też film o szkole, prezentujący nasze działania. Później swoimi refleksjami na temat szkoły podzieliły się mamy naszych absolwentów: pani Lucyna Duźniak i pani Krystyna Czaderna oraz absolwentka naszej szkoły.
Mieliśmy też okazję przedstawić metody i formy pracy w naszej szkole oraz zaprezentować krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły.
Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Cieszymy się, że zaproszeni Goście zechcieli się z nami spotkać.

Nasza szkoła i Dzień Otwarty zostały dostrzeżone i opisane w lokalnej prasie:
http://bielsko.gosc.pl/doc/3813140.Tancza-i-spiewaja-choc-nie-slysza
http://bielsko.gosc.pl/gal/spis/3813149.Dzien-Otwarty-szkoly-dla-dzieci-nieslyszacych


Nasza wicemistrzyni olimpijska – Weronika!

start

Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Austria 2017 to jedno największych sportowych i wydarzeń dla niepełnosprawnych sportowców w 2017 roku. Sportowcy rywalizowali w kilku dyscyplinach: narciarstwo zjazdowe, narciarstwo biegowe, biegi na rakietach śnieżnych, hokej halowy, łyżwiarstwo szybkie.
Startowało ponad 2700 zawodników ze 106 państw.
Nasza koleżanka: Weronika Krajewska z klasy II gimnazjum, była jedną nich!
A oto, co mówi o tym wydarzeniu sama wicemistrzyni:
„Zawody w slalomie gigancie, odbyły się 21 maca – to był najszczęśliwszy dzień w czasie całego mojego pobytu w Austrii!”.
Weronika pojechała jak burza i dotarła do mety z drugim czasem, zdobywając srebrny medal olimpijski. Później wystartowała również w super gigancie, zajmując IV miejsce.
Weronika przywiozła wiele ciekawych wspomnień: oprócz zawodów uczestnicy mogli zwiedzić piękny kraj – Austrię. Zobaczyli wiele ciekawych miejsc.
Olimpiady specjalne to również miejsce wspaniałych spotkań ludzi z różnych krajów. Weronika poznała koleżankę z Bangladeszu. Byli również uczestnicy z wielu krajów: z Japonii, Australii, Monako, Rosji.
Co, oprócz mistrzowskiego slalomu, zapamięta najdłużej?
„Najbardziej utkwiła mi w pamięci ceremonia zakończenia Igrzysk: występ Heleny Fischer oaz tajemnicze latające szwajcarskie czekoladki.” – wspomina Weronika z uśmiechem.

Możemy być naprawdę dumni z naszej Medalistki. Dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie Polski (i naszej szkoły trochę też!) na Olimpiadzie.
Uczciliśmy jej sukces, jak tylko mogliśmy najlepiej: bukietem kwiatów, wspaniałym tortem i gromkim: „BRAWO, WERKA!!!”


W Tęczowej Krainie

start

15 lutego odbyła się w szkole zabawa karnawałowo-walentynkowa pod tytułem: "W Tęczowej Krainie". Można było przebrać się kolorowo i wesoło.
Najpierw na powitanie dostaliśmy serduszka z okazji Walentynek. Pierwszy taniec był nie lada wyzwaniem: trzeba było znaleźć osobę do pary, dobierając dwie połówki serc.
W czasie balu wybieraliśmy Króla i Królową. W tym roku zostali nimi: Alan i Mikołaj z klasy III oraz Samira z klasy IV. Zostali oni wyróżnieni za najbardziej kolorowe stroje.
W czasie balu było jeszcze wiele różnych fajnych zabaw i konkursów. Był też poczęstunek od McDonalda. Każdy otrzymał też miły prezencik z walentynkowymi życzeniami.
Było super!!!!! Świetnie się bawiliśmy.


Jasełka

start

Radosny nastrój świąt Bożego Narodzenia towarzyszył na dzisiaj od rana. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali krótkie przedstawienie, wprowadzając nas wszystkich w czas świętowania. Najpierw obejrzeliśmy ich występy i posłuchaliśmy przygotowanych kolęd i pastorałek, następnie pani dyrektor złożyła wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom i rodzicom życzenia świąteczne. Był czas na przełamanie się opłatkiem i wspólne biesiadowanie.
W świątecznym nastroju życzymy wszystkim Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!


Mikołaj w szkole

start

Był! Był! Jak co roku, tak i tym razem czekaliśmy na tego Ważnego Gościa.

I doczekaliśmy się – przybył jak zwykle z koszem pełnym prezentów. Oczywiście – wszyscy byliśmy grzeczni i dlatego każdy z nas został obdarowany.

Później wybraliśmy się wszyscy do Krainy zabawy Jupi Jupi Jaj i a starsi uczniowie korzystali z kręgielni.

Mikołaju, nie zapominaj o nas i odwiedź nas również w przyszłym roku!


Andrzejki

start

Tradycyjnie  - 30ego listopada w naszej szkole obchodziliśmy Andrzejki. Tegoroczne spotkanie zaczęło się konkursem na najpiękniejszy kapelusz. Uczniowie mieli naprawdę świetne pomysły na oryginalne nakrycia głowy. Jury wybrało najciekawszy – wygrał kapelusz Irenki Lorek z klasy IV, ale wszystkie kapelusze były cudowne!

Później był czas na wróżby. Zawsze z ciekawością dowiadujemy się, co czeka nas w przyszłości.

Był również nasz ulubiony punkt szkolnych zabaw – pizza i słodki poczęstunek.

Zabawa andrzejkowa zakończyła się dyskoteką.

Mamy nadzieję, ze wszyscy świetnie się bawili.


Zbieramy makulaturę

start

 

Po raz kolejny w szkole zorganizowana została zbiórka makulatury. Zawsze chętnie włączamy się do tej akcji, bo wiemy, że dzięki temu pomagamy chronić przyrodę – to nasz mały wkład w ochronę lasów.

Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w zbiórkę makulatury.

Zebraliśmy razem 359,4 kg a najwięcej makulatury przynieśli tym razem:

  • Karolinka Raczak 49 kg
  • Samuel Sendecki 35,7 kg
  • Tomasz Drobik 29, kg

Święto Niepodległości

start

Akademia z okazji Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole 10 listopada. Najpierw odśpiewaliśmy hymn Polski. Potem Weronika, Emilia, Aga i Szymon przypomnieli wiadomości o historii naszej ojczyzny. Następnie Aga przypinała kartki z datą rozbiorów Polski i powstaniach polskich Oglądaliśmy film o trzech rozbiorach Polski. Mówiliśmy o odważnych powstańcach walczących o wolność Polski z zaborcami. Oglądaliśmy film o legionistach I Brygady i słuchaliśmy piosenki ,,My Pierwsza Brygada,,. Polski nie było na mapach Europy przez 123 lata !! Dopiero 11 listopada w roku 1918 odzyskała Niepodległość. Potem była piosenka o wolnej Polsce i krótki film o rozwoju Polski. Z panią Ewą Wresiło uczyliśmy się migać i śpiewać piosenkę. Na końcu Szymon zaprosił na degustację ,,patriotycznych herbatników.
Na środku sali królowała mapa Polski ze zdjęciami wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, bo wszyscy jesteśmy Polakami i Polkami.


Wspieramy Reksia

start

Od wielu lat nasza szkoła wspiera Bielskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, mieszczące się przy ul. Reksia 48.

Przez cały miesiąc październik zbieraliśmy rzeczy potrzebne zwierzątom. Oto co udało nam się zebrać i przekazać do schroniska: 18,7kg karmy, 5kg makaronu, 12 koców, 6 smyczy, 4 obroże, 1 nosidełko, 2 szczotki, 3 saszetki, 5 misek, 5 zabawek.


Święto Edukacji Narodowej

start

Dzień przed Świętem Edukacji, 13-ego października, zebraliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej aby uroczyści złożyć życzenia w wszystkim Pracownikom naszej szkoły z okazji ich święta. Uczniowie z klasy VI i II gimnazjum przygotowali część artystyczną. Najmilszym momentem uroczystości była Gala Oskarowa, w której każdy z pracowników szkoły otrzymał swojego Oskara w wybranej kategorii.
I tak na przykład w kategorii: „Znawca chrząszcza i chrabąszcza” – zwyciężyła nasz pani od przyrody – pani Alina Marek a w kategorii „Muza Młodych Twórców” nagroda przypadła pani Agacie Klimkowskiej. Ciekawą kategorią okazała się „Zaradna Matka Dyrektorka” – tej kategorii nasza pani Dyrektor okazała się bezkonkurencyjna! Laureatką kategorii „Dokumenty bez tajemnic” została oczywiście nasza pani sekretarka. W ulubionej kategorii wszystkich uczniów: „Lepsi niż Batman i Spiderman” zwyciężył nasz pan wuefista, pan Mirek Szymura. W tym szczególnym dniu żaden z pracowników nie wyszedł bez Oskara. Pamiętaliśmy o wszystkich i wszystkim jednogłośnie życzymy: WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!


Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

start

28 września przeprowadziliśmy w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kandydowali wszyscy uczniowie klasy VI szkoły podstawowej i II klasy gimnazjum. Zwycięzcą - a co za tym idzie, przewodniczącym - został Szymon Sapeta. Jego zastępczynią wybrana została Weronika Krajewska a sekretarzem Samuel Sendecki. Wszyscy są uczniami II klasy gimnazjum.
W ramach wyborów do Samorządu, wybieraliśmy także obserwatorów z klas młodszych. Trzema zwycięzcami zostali Miłosz Pasierbek, Artur Zawada i Robert Szymik. Wszystkim gratulujemy!


Rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

start

1 września, godzina 9.00. Weseli, zdrowi i opaleni wracamy do szkoły. Może nasi koledzy i koleżanki z innych szkół mają na ten temat inne zdanie, ale dla nas to jest fajny dzień. Po dwumiesięcznym wypoczynku znowu możemy się spotkać, razem uczyć i bawić. W naszej szkole to naprawdę możliwe: nie tylko nauka i ciężka praca ale też wiele wspaniałych, radosnych chwil. Mamy nadzieję, że i w tym roku tak będzie.
Witamy w naszej szkole nowe koleżanki oraz nowego kolegę, który rozpoczyna naukę w klasie pierwszej. Mamy nadzieje, że będą się tutaj czuli dobrze i chętnie będą chodzić do szkoły.
Wszystkim naszym nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom życzymy szczęśliwego nowego roku szkolnego!!!

 


 

[2005/2006] [2006/2007] [2007/2008] [2008/2009] [2009/2010] [2010/2011] [2011/2012]

[2012/2013] [2013/2014] [2014/2015] [2015/2016]